У Чернігові зафіксували рекордно гарячу воду в Десні

Про повідомила начальниця відділу гідрології Чернігівського обласного центру з гідрометеорології Тетяна Полевик, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"У період з 1950 року по 2015 найвища температура води в Десні була 28 °С. Цей максимум фіксувався в липні 1999 та 2001 років. Зараз, як бачимо, температура ще вища - 28,6 °С", – сказала гідролог.

Вона додала, що за межами Чернігова річка місцями бувала й теплішою. Зокрема, 2015 року у селі Макишин Городнянського району вода в обмілілій Десні прогрівалась і до 30 °С.

Також минулого тижня Чернігівський обласний центр з гідрометеорології повідомив про черговий липневий температурний рекорд у Чернігові і "тропічну" ніч із температурою повітря 20,8 °С.

"Ніч вважається "тропічною", якщо температура повітря протягом усієї ночі не опускається нижче 20° тепла за Цельсієм", – пояснили фахівці.

За даними метеорологів, з 16 по 19 липня майже всі ночі в Чернігові були "тропічними". Уночі 18 й 19 числа найнижча нічна температура в обласному центрі теж становила 20 °С.

"Щодо порогу "тропічності", то відповідна інформація була знайдена на сайті Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського. Чернігівські фахівці цього питання не вивчали", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 14 липня спека у Чернігові перекрила абсолютний максимум температури повітря цього місця, який утримувався 70 років, і досягла майже 34 °С.

А от на Хмельниччині температура повітря у ті ж дні знизилась до показників Аляски.