Повністю вакциновані люди зможуть вільно подорожувати країнами ЄС

Посли 27 країн-членів Європейського Союзу домовилися про пом'якшення обмежень на поїздки їхньою територією протягом літа. Це, у свою чергу, дозволить повністю вакцинованим людям не здавати тести та не залишатися на карантині після прибуття в країну.

Посли країн Євросоюзу вважають, що люди, які вакцинувалися мінімум за 14 днів до подорожі, повинні вільно подорожувати з однієї країни ЄС в іншу. Обмеження для зарубіжних туристів будуть складатися на основі епідеміологічної ситуації з коронавірусом у їхній країні.

Європейський Союз запроваджує Covid-сертифікати, у яких буде вказано, що людина щеплена однією з вакцин, що схвалена європейським регулятором або ВООЗ, або має імунітет, оскільки раніше хворіла на коронавірус, або нещодавно отримала негативний Covid-тест. Наразі система запущена в тестовому режимі, проте вже з 1 липня запрацює офіційно. Вона також розроблена для країн, які не належать до Шенгенської зони — Швейцарії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії.

Окрім цього, держави, які є членами ЄС, можуть заборонити всі поїздки з регіону, де спостерігається сплеск Covid-19. Туристи з інших країн можуть перетинати кордон, якщо доведуть, що щеплені. Однак країни ЄС можуть самостійно змінювати правила перетину кордону.

Раніше інформували, в Україну не пускатимуть громадян, які вакцинувались російським препаратом Супутник V.