У Молдові змінили правила в’їзду в країну

Влада Молдови змінили правила в’їзду в країну в зв’язку з коронавірусом. Громадяни, які прибули в Молдову з ряду країн і регіонів, знову будуть змушені піти на карантин.

Рішення Національної комісії громадської охорони здоров’я вступає в силу в понеділок.

За рішенням влади, всі держави, з яких будуть приїжджати громадяни Молдови, будуть ділитися на червону і зелену зони. Зеленими будуть вважатися регіони, де рівень зараження за останні два тижні не буде перевищувати 100 випадків на 100 тисяч жителів.

Люди, що приїжджають із зеленої зони повинні представити негативний ПЛР-тест. В іншому випадку вони зобов’язані провести на карантині два тижні.

Виняток зроблено для вакцинованих громадян, в разі якщо з моменту введення другої дози пройшло більше двох тижнів, а також для дітей та неповнолітніх.

Від самоізоляції звільняються також водії, які займаються перевезенням пасажирів, якщо транспорт розрахований більш ніж на дев’ять місць, персонал по обслуговуванню вантажівок, а також ті, хто їде на лікування або за рішенням суду.

Прибуваючі з червоних зон зобов’язані провести на карантині два тижні. Виняток – володарі сертифікатів про вакцинацію і діти до шести років. Для дітей від 7 до 18 років необхідно пред’явити негативний ПЛР-тест.

Від самоізоляції звільнять і перехворілі ковідом, якщо вони покажуть документ про наявність антитіл. Громадяни, які перебувають на самоізоляції, можуть зробити ПЛР-тест на 7-й день. Якщо результат буде негативним, карантин закінчиться достроково.

Список країн червоною і зеленою зон буде опублікований на сайті Міністерства охорони здоров’я та інших державних установ. Перелік буде оновлюватися кожну п’ятницю і вступати в силу наступного понеділка.