У МОЗ розповіли, коли Україна може опинитись у "жовтій" зоні карантину

Рішення про перехід України до "жовтої" зони адаптивного карантину ймовірно буде прийнято цього тижня. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю "Лига.net", розповідає РБК-Україна.

Щодо запровадження "жовтого" епідеміологічного рівня повинно бути винесено відповідне рішення Держаної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зазначив Кузін. "Рішення комісії повинно бути гармонійним зі змінами в постанові 1236, які регулюють обмеження та порядок роботи тих чи інших зон. Рішення про перехід до іншої зони приймає виключно комісія. Таке рішення, скоріш за все, буде цього тижня".

Також головний санітарний лікар підкреслив, що будь-яка регуляція щодо обмежень чи зміни порядку роботи держзакладів, бізнесу, чи громадян повинна вступити в силу через сім днів. Також Кузін зазначив, що Україна повертається до режиму постійних засідань комісій техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, які зазвичай проводились раз на два тижні, але в залежності від розвитку ситуації з поширенням корона вірусної хвороби ці засідання можуть проводитись частіше.

ASPI news повідомляло, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль висловився щодо темпів вакцинації. Також відомо, що вакциновані українці отримають додаткові пільги до кінця карантину.