Перебіг хвороби змінився. У COVID-відділенні львівського Охматдиту перебуває 40 дітей

UA: Cуспільне мовлення

На сьогодні, 13 жовтня, у ковідному відділенні львівської лікарні Охматдит перебуває 40 дітей. З них 37 мають підтверджений коронавірус, ще троє дітей чекають на результати тесту. Про це Суспільному повідомила речниця Охматдиту Ірина Березовська.

За словами Ірини Березовської, в середньому в ковідне відділення за день госпіталізують до 8 хворих дітей.

"В нас цифра вже більше тижня — близько 37-42 дітей. Коливання незначні, в середньому поступає від 6 до 8 дітей на день, після вихідних більше. Така динаміка тримається вже тиждень. Це багато насправді, бо минулого року такого не було. 42 дитини — то для нас антирекорд", — каже речниця дитячої лікарні.

Незважаючи на такі показники, за словами Ірини Березовської, дефіциту місць у лікарні поки немає, адже приймають приблизно таку ж кількість дітей, яку виписують. До лікарні потрапляють діти різного віку: від місяця до 18 років.

"Стан дітей — середньої важкості, деякі потребують кисневих масок, але нікого немає в реанімації і ніхто не потребує апарату ШВЛ. Цього року симптоматика хвороби така: це переважно проблеми з диханням, задишка і кишкові розлади, діареї. Минулого року ми говорили про синдром", — додає речниця дитячої лікарні.

Загалом ковідне відділення лікарні розраховане на 50 пацієнтів.

Що відомо 5 жовтня у Охматдиті зафіксували найбільшу кількість хворих на коронавірус. До лікарні доправили 42 дитини. Заступниця з медичної частини Охматдиту Олена Березовська розповіла, що серед пацієнтів є як діти дошкільного та шкільного віку, так і немовлята. Зокрема, ті, які народились від матерів, хворих на COVID-19. 27 вересня лікарі Охматдиту повідомили, що дівчинка почала дихати самостійно. Її відключили від ШВЛ. 23 вересня у львівському Охматдиті 5-річну дівчинку підключили до апарату штучної вентиляції легень. Через коронавірус її легені були уражені на 80%. Читайте нас у Instagram: головні новини регіону