У Китаї дослідять тисячі зразків крові з Уханю

New-s.com.ua

14.10.2021

Китайські дослідники готуються протестувати десятки тисяч зразків з банку крові в місті Ухань в ході розслідування походження коронавірусу.

В лютому 2021 року група вчених з Всесвітньої організації охорони здоров'я визначила близько 200 тисяч зразків крові, включаючи зібрані в останні місяці 2019 року, як можливе джерело ключової інформації, яка допомогла б з’ясувати, коли і де вірус вперше потрапив в організм людини, пише CNN.

Офіційні особи з КНР заявили, що зразки з банку крові зберігалися протягом 2 років на випадок, якщо вони знадобляться як докази в судових процесах, пов'язаних з донорством крові. Вже в цей час триває підготовка до масштабного дослідження.

Читай також: КИТАЙ ЗНОВУ ВІДМОВИВ ВООЗ У РОЗСЛІДУВАННІ ВИНИКНЕННЯ COVID-19

Професор медичного факультету Університету Вандербільта Вільям Шаффнер назвав дві можливі проблеми зі зразками – «цілісність зразків крові» (гарантія того, що вони не були створені недавно), а також те, наскільки репрезентативні донори крові для населення в цілому. Вчений пояснив, що донорами зазвичай стають здорові люди, «тому вони представлятимуть безсимптомні випадки», які за словами Шаффнера, «підживлюють пандемію».