На Харківщині зростає захворюваність на COVID — дані міськради та епідеміологів

UA: Cуспільне мовлення

Впродовж останніх двох тижнів епідеміологи фіксують зростання рівня захворюваності на COVID у Харкові, розповіла Суспільному 11 січня сказала заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

Порушення карантину та туризм

"Два тижні поспіль бачу зростання захворюваності. Воно невеличке, але воно є. І це нас насторожує. І ми будемо дивитися на ситуацію цього тижня. І будемо готові, тому що захворюваність буде зростати", — сказала Горбунова-Рубан.

На її думку, ріст захворюваності пов'язаний з порушеннями карантину під час новорічних свят: "Свята, на яких ми зустрічалися, обнімалися, цілувалися, один одного вітали".

Зростання захворюваності також може бути пов'язано з туризмом, сказала в ефірі Суспільного завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій центру Ганна Сухорукова.

"Дуже багато людей подорожували на ці свята: і на католицьке Різдво, і на Новий рік. Навіть всередині країни ми спостерігаємо — до нас прийшла хвиля з заходу. Можливо, там вже циркуляція інших штамів", — сказала Сухорукова.

Чи є "Омікрон" у регіоні

За її словами, у регіоні циркулює штам "Дельта" коронавірусу, але не виключено, що на Харківщині поширюється і новий штам "Омікрон". Партію зразків з Харківщини до київської лабораторії відправили на перевірку 10 січня.

"Систематично наша лабораторія відправляє зразки на секвенування. Останні зразки відправляли вчора. Очікуємо на наступному тижні результати. Ми припускаємо, що на сьогодні "Омікрон" може циркулювати, він є в Україні, але офіційного підтвердження про його наявність в області не отримали", — повідомила Сухорукова.

Скільки вільних ліжок в опорних лікарнях Харкова

"На сьогодні 1540 ліжок офіційно перепрофільовано під лікування COVID, але зараз, на щастя, вони зайняті не повністю, використовуємо тільки частину цих ліжок — 725 не використовуються під COIVD, а використовують для звичайних пацієнтів у відділеннях травматології, хірургії та інших", — сказала віцемерка.

За її словами, в основних опорних лікарнях встановлені кисневі ємності.

"Три місткості встановлені у 17-й лікарні, там 240 кисневих точок, 25-та лікарня — 246 кисневих точок, 18-та — 100, 13-та — 160, 8-ма — 58 кисневих точок. І ми плануємо у пологовому будинку №2 — 51 киснева точка. На сьогодні маємо 804 кисневі точки", — сказала Горбунова-Рубан.

У 13-й лікарні встановлена киснева станція 8-й, у 18-й лікарні прокладають додатковий киснепровід та монтують кисневу станцію. У медзакладах є 1088 концентраторів, зазначила віцемерка.

У міських лікарнях нині перебувають 402 хворих на COVID.

Що відомо Чергову хвилю коронавірусної хвороби очікують в регіоні в лютому. Про це на апаратній нараді облдержадміністрації 4 січня повідомив голова ОДА Олег Синєгубов. 10 січня у Харківській області підтвердили 309 нових випадків коронавірусної хвороби за попередню добу.