Стоматолог повідомив, що ковід руйнує зуби

DIP

Недбале ставлення до догляду за порожниною рота та зубами призводить до виникнення безлічі захворювань, а коронавірус лише посилив ці проблеми, сприяючи руйнуванню зубів. Про це заявив турецький спеціаліст-стоматолог місцевим ЗМІ Реджеп Демірташ.

Порушення в області гігієни ротової порожнини та зубів викликають безліч проблем зі здоров’ям. «Рот, зуби, ясна, які є першою зупинкою поживних речовин, що надходять в організм, найкраще виконують завдання захисту за допомогою слини та адекватного жування. Погіршення здоров’я порожнини рота та зубів перешкоджає цьому чудовому захисту та тому, щоб шкідливі мікроорганізми, присутні у нашій оральній флорі, заважали корисним організмам. Проблеми із зубами та яснами викликають безліч захворювань, включаючи серцеві захворювання, ускладнення вагітності, діабет та ревматоїдний артрит. Тому людям різного віку необхідно приділяти увагу догляду за порожниною рота та зубами», – заявив він.

Під час епідемії коронавірусу загострилися проблеми із зубами та яснами

Стоматолог зазначив, що ковід, який потряс світ, негативно впливає на здоров’я порожнини рота та зубів, і дав таку інформацію:

«Провідні вчені світу вважають, що Covid-19 може впливати на судини ясен та щелепної кістки, знижуючи кровопостачання та порушуючи здоров’я цих тканин. Один із найважливіших симптомів ковіда – проблема порушення смаку. Вона пов’язана з рецептором ACE-2, який також присутній у роті та язиці. Вірус використовує цей рецептор для захоплення клітки-господаря.

Білок ACE-2 є перспективною перспективою для потенційних методів лікування. Повсюдна ізоляція та переривання планових процедур у стоматологічній практиці навіть протягом певного періоду часу, за винятком невідкладних випадків, нездатність осіб, що проходять Covid-19, надавати необхідну допомогу у догляді за ротовою порожниною, матеріальний та духовний тиск, психологічні розлади, викликані процесом Covid, збільшили існуючі проблеми із зубами та яснами.

Дослідження, проведені в Китаї, показали, що у людей, котрі перенесли ковід, ознаки оральної інфекції збільшилися на 50 відсотків. Біль у грудях, нездатність дихати, висока температура, біль у суглобах, погіршення смаку, які відчувають пацієнти, що зазнали впливу вірусу, обмежують практику гігієни ротової порожнини».

При цьому лікар наголосив на необхідності своєчасного лікування і закликав не затягувати з походом до стоматолога. «В умовах епідемії найбільшою проблемою, яку люди думають про здоров’я ротової порожнини та зубів, є думка про те, що ризик передачі Covid-19 збільшився. Але, дотримуючись правил, встановлених Міністерством охорони здоров’я, всі види лікування зубів та ясен також можуть проводитись у період епідемії. Відвідування стоматолога має бути проведене якнайшвидше, перш ніж відкладене лікування викликає великі неприємності, а можливі інфекції слід лікувати до того, як вони поширяться на інші тканини», – підсумував лікар.

Раніше DIP писав, що «Дослідження показало неймовірну користь зеленого чаю для здоров’я».

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.