У Києві очікується спалах штаму коронавірусу "Омікрон": Чи будуть запроваджувати локдаун

depo.ua

Київ вже наступного тижня може накрити нова хвиля коронавірусу, зокрема зросте кількість хворих з новим штамом "Омікрон".

Про це заявив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Новини.LIVE.

За його словами, Omicron є вже в чотирьох регіонах України, в тому числі в Києві.На кінець грудня - початок січня, за даними МОЗ, цей штам підтверджується в 5 % випадків від усіх захворювань коронавірусом в тих регіонах, де він зафіксований

"Зараз ситуація стабільна, але ми можемо вже прогнозувати зростання захворювання на наступному тижні. Прогноз заснований на аналізі поширення нового штаму COVID-19 Omicron. Він вже зареєстрований у багатьох країнах світу, в тому числі в Європі, і швидко поширюється, оскільки у нього короткий інкубаційний період", – сказав Рубан.

Чиновник прогнозує, що пік захворюваності коронавірусом, припаде на початок лютого.

"Але локдаун при такому широкому поширенні даного збудника вже вводити ніхто не буде. Можливі точкові обмеження. Але масковий режим ніхто скасовувати не буде, як і роботу з дому. Забезпечити тотальну ізоляцію ми не зможемо, оскільки при даній поширюваності вона вже неефективна", – сказав він.

За його словами, у коронавірусу вже є всі ознаки сезонного захворювання, як при грипі.

Що стосується недавно виявленого на Кіпрі штаму коронавірусу "Дельтакрон", нібито більш заразного, ніж "Дельта", і більш важкого, ніж "Омікрон", за словами Рубана, побоюватися не варто – він ще не набув широкого поширення.

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, на базі якої працює Київська дитяча інфекційна лікарня, Віталій Євтушенко вважає, що при сплеску "Омікрона" в Києві, найімовірніше, школи доведеться закрити на карантин.

"Карантин спрямований, перш за все, на те, щоб роз'єднати дітей, і менше маленьких пацієнтів потрапляли в лікарні. Щоб їм встигали надавати нормальну медичну допомогу, щоб було менше важких і вистачило медикаментів, кисню і транспорту. Ми оголошуємо карантин при грипі, якщо в дитячому колективі через хворобу відсутні 20 % дітей. Якщо захворюваність коронавірусом серед дітей стане масовою, карантин необхідний", – зазначив лікар.

Нагадаємо, раніше у Національній академії наук оприлюднили прогноз, який свідчить, що в Україні починається нова хвиля захворюваності на коронавірус. Науковці зазначають, що згідно з даними про заразність штаму "Омікрон" та епідемічними тенденціями низки країн, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. На динаміку захворюваності, зокрема, може вплинути й відкриття шкіл після канікул.

Читайте також: Україна на карантині до 31 березня: Що відбувається (ХРОНІКА)