«Київтеплоенерго» через суд вимагає від «Укренерго» скасувати мільйонні рахунки

КП «Київтеплоенерго» оскаржує у Верховному Суді нарахування з боку НЕК «Укренерго» коштів за послуги з передачі електроенергії магістральними мережами.

Про це повідомляється на сайті компанії.

Зазначається, що від початку впровадження в Україні ринку електроенергії, «Укренерго» нараховує «Київтеплоенерго» десятки мільйонів гривень щомісячно за ненадання послуги з передачі електроенергії магістральними мережами.

«Річ у тому, що в чинному законодавстві не врегульовано взаємовідносини між суб’єктами ринку електроенергії в разі, коли виробник використовує власну електроенергію на свої потреби, тобто не є ні постачальником, ні покупцем — як у випадку з «Київтеплоенерго», − йдеться у повідомленні.

Компанія додає, що внаслідок законодавчої колізії виникла ситуація, коли електроенергія підприємства до магістральних мереж «Укренерго» не потрапляє, а нарахування за її транспортування здійснюються в повному обсязі.

«Отже, „Київтеплоенерго“ добросовісно виконує свої зобов’язання перед „Укренерго“, натомість „Укренерго“, своєчасно отримуючи кошти, не виконує своїх зустрічних зобов’язань перед „Київтеплоенерго“ і виставляє рахунки за ненадані послуги», − зазначається у повідомленні.