Кілька населених пунктів Запорізької області тонуть через критичне підняття рівня ґрунтових вод

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на дописи місцевих жителів та коментарі Кам’янсько-Дніпровської міської ради.

Нескінченні дощі призвели до критичного підйому ґрунтових вод в  Кам’янці та навколишніх селах. Затоплені теплиці (ці населені пункти живуть з тепличного овочівництва), присадибні ділянки, підвали будинків. "У людей затоплені підвали, тріскаються по швах будинки, затоплені земельні ділянки, рівень ґрунтових вод піднявся до критичного рівня", – повідомляє, зокрема, керівник місцевої громадської організації "Твоя громада майбутнього" Анатолій Руденко. Активіст нарікає на те, що система з відкачування води не працює на повну потужність через відсутність фінансування.

Проблему визнають у міській раді Кам’янки-Дніпровської, кажуть, підтоплений весь колишній Кам’янсько-Дніпровський район. "Затяжні дощі, що пройшли протягом останніх тижнів, надзвичайно загострили й до того болючу проблему не тільки нашої громади – підтоплення ґрунтовими водами домів, подвір’їв та присадибних ділянок жителів, які живуть на території колишнього Кам’янсько-Дніпровського району на березі Каховського водосховища", – повідомили у міськраді.

Проблема з підтопленнями дуже давня – існує з моменту створення Каховського водосховища. Певний час з відкачуванням води справлялася відповідна захисна система (нині нею опікується Нікопольське управління захисних масивів Дніпровських водосховищ).

Зараз стан захисних споруд не дозволяє забезпечити захист населених пунктів від підтоплення. У міськраді кажуть, що лише на першочергові заходи для ліквідації підтоплення потрібно півтора мільйона гривень, для повного розв’язання проблеми – мільйони. "Зазначена сума є непосильною для нашої громади", – повідомляють у міськраді.

Нині міська влада веде перемовини з неназваними високопосадовцями щодо розв’язання проблеми, а місцеві жителі збирають підписи під листами до нардепів.

Тим часом дощі на території Запорізької області не припиняються, синоптики кажуть, що вони триватимуть щонайменше ще тиждень.