НАБУ зобов'язали відкрити кримінальну справу проти Кличка за крадіжку 10 млн євро, - Цибулько

НАБУ зобов'язали відкрити кримінальну справу проти Кличка за крадіжку 10 млн євро на закупівлю автобусів. За даними політичного експерта та блогера Володимира Цибулька, серед фігурантів у справі – голова Київської міськдержадміністрації (КМДА) Віталій Кличко, голова постійної комісії Київради VIII скликання з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков та секретар постійної комісії Київради VIII з питань транспорту, зв'язку та реклами Олесь Маляревич.

Про це KV стало відомо з повідомлення Володимира Цибулько на його сторінці в Фейсбук.Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

“Історія із закупівлею автобусів МАЗ у для Києва нарешті перейшла у фінальну фазу. НАБУ зобов'язали відкрити кримінальну справу проти Кличка за крадіжку 10 млн євро на закупівлю автобусів”, – написав Володимир Цибулько.

За його даними, НАБУ відкриє справу проти чотирьох фігурантів, серед них Кличко, Странніков і Маляревич. Якщо справа буде доведена до суду найближчим часом, на думку Цибулько, це стане ударом і по політичній перспективі самого Кличка і по партії “Удар”, а фігурантам справи за службове підроблення та крадіжку загрожує до 6 років в'язниці.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Подписаться

“Раніше журналіст Влад Сидоренко звертався до НАБУ з проханням відкрити кримінальну справу на мера столиці і його подільників. Однак з незрозумілих причин антикорупційне бюро відмовилося це робити. Але днями ВАКС зобов'язав НАБУ відкрити кримінальну справу проти Віталія Кличка за заявою журналіста про крадіжку 10 млн євро”, – розповів Цибулько.

Він також нагадав хронологію подій.

“Якщо хтось призабув цю справу – нагадаю. Кличко и перед останніми місцевими виборами закупили для столиці 200 автобусів МАЗ на суму 51 млн євро, отриману від партнерів з ЄБРР. Віталій Володимирович своїм традиціям не зраджує, тому і цього разу вони вирішили працювати через фірму-прокладку, уклавши лізинговий договір, щоб уникнути тендера. Однак на цей раз все склалося не так гладко, як хотілося б Кличкові. Непідконтрольна йому Транспортна комісія, побачила, що лізинговий договір несе корупційні ризики і відмовилася його погоджувати. Мер і його подільники не розгубилися і зважилися на підробку”, – розповів Цибулько, додавши, що депутатам підсунули постанову про підтримку молодих сімей, куди включили секретний пункт.

Він також засудив Кличка за фінансування режиму Лукашенка.

“Сказати що цей контракт був би вигіднішим ніж закупівля вітчизняних автобусів, це нічого не сказати. Адже дотувати режим Лукашенка вже тоді було тим же що й закупівля електроенергії в РФ”, – резюмував Цибулько.