Правоохоронці прийшли з обшуками до лікарні «Укрзалізниці» в Харкові

Про обшуки 10 червня повідомили у пресслужбі Національного антикорупційного бюро.

​​«НАБУ та САП здійснюють обшуки у приміщеннях клінічних лікарень на залізничному транспорті міст Києва, Харкова, Львова, Одеси та Дніпра філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Українська залізниця», а також у самій філії», — йдеться у повідомленні.

У бюро наголосили, що обшукують саме адміністративні приміщення та не заважають лікувати пацієнтів.

Правоохоронці підозрюють, що посадовці «Укрзалізниці» заволоділи бюджетними коштами за програмою медичних гарантій для хворих на COVID-19. Йдеться про 59 933 926 грн, отриманих від Національної служби здоров’я.

Розслідування триває від початку квітня. Попередньо — за статтями «Привласнення або розтрата майна», «Зловживання владою або службовим становищем» та «Службове підроблення». Винним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Детективи просять людей, яким довелося власним коштом лікуватися від COVID з 30 листопада 2020 року до 31 березня 2021-го у цих п’яти лікарнях, звернутися на гарячу лінію за номером 0 800 213 200.

Адміністрація «Укрзалізниці» заявляє, що сприятиме всім слідчим діям.

«Укрзалізниця» всіляко сприяє слідчим діям НАБУ, зокрема у справі щодо роботи медичних закладів товариства. Слідчим надано доступ до усіх приміщень, передбачених ухвалою суду для проведення обшуків у рамках досудового розслідування», — коментують у пресслужбі «УЗ».

Як розповіли у відомстві, серед іншого, посадовців підозрюють у спробі закупити послуги ПЛР-тестування за завищеними цінами в період з вересня по грудень 2020 року.

«На той час зазначені закупівлі були призупинені департаментом категорійного управління та службами безпеки АТ «Укрзалізниця». Матеріали щодо можливого порушення було передано правоохоронцям», — йдеться у повідомленні.

З листопада 2020 року у залізничних медзакладах пролікували 2428 пацієнтів з коронавірусом.

Наприкінці березня у Харкові працювала комісія Міністерства охорони здоров’я: оцінювала кількість ліжок, виділених у лікарнях для хворих з коронавірусом, і забезпечення киснем. Загалом перевірили 13 лікарень: п’ять міських, шість обласних і дві, підпорядковані «Укрзалізниці». У чотирьох міських лікарнях та у двох залізничних заявлена кількість ліжок для хворих на COVID не відповідала фактичній.

Тодішній міністр охорони здоров’я Максим Степанов критикував медичні заклади «Укрзалізниці» за обмежений прийом хворих на COVID.