На Харківщині суд оштрафував військового комісара, який нехтував охороною держтаємниці

Військовий комісар не забезпечив належну охорону державної таємниці, йдеться в постанові Коломацького районного суду Харківської області, передає Depo.Харків.

Обвинувачений – військовий комісар Коломацького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області.

Згідно з матеріалами справи, комісія Управлінні СБУ в Харківській області провела спеціальну експертизу дотримання умов у сфері забезпечення охорони державної таємниці в Коломацькому територіальному центрі.

Під час перевірки фахівці виявили порушення організації та забезпечення режиму секретності. В тому числі встановлено, що документи, які містять держтаємницю, доставляють адресатам на загальному транспорті, без озброєної охорони, затверджені маршрути доставки відсутні.

Крім того, в переліку режимних приміщень не вказана тривалість робіт із секретною інформацією, не розроблена номенклатура посад, перебування на яких потребує оформлення допуску та надання доступу до державної таємниці тощо.

"Вказані недоліки свідчать про відсутність контролю за станом охорони державної таємниці з боку військового комісара", - йдеться в матеріалах справи.

Суд визнав службовця винним у порушенні п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП і оштрафував на 510 грн. Суд при цьому звільнив його від сплати судового збору як учасника бойових дій.