ДБР спіймало адвоката, а обшукали будинок доньки судді

Спіймали на гарячому адвоката, а обшуки провели в приміщенні суду та домівці доньки голови тієї установи. Її очільник намагається розібратися в логіці несанкціонованих дій. Проте не може пов’язати цей факт із протиправними діями слідчих.

Державне бюро розслідувань звітувало, що повідомило про підозру судді та адвокату. Обох обвинувачують у шахрайстві за попередньою змовою (ч.2 ст.190 Кримінального кодексу). Мовляв, працівники ДБР викрили захисника та голову одного з міськрайонних судів Одеської області у виманюванні грошей у громадянина за начебто прийняття позитивного судового рішення.

В офіційному повідомленні йдеться, що передачу $3,5 тис. «задокументували», а адвоката «затримали під час отримання решти — $2,5 тис.». Одночасно голова Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександр Боярський повідомив Вищу раду правосуддя (№2974/0/6-21) про втручання в діяльність.

Він акцентував увагу ВРП на двох провадженнях, унесених до ЄРДР за ознаками правопорушень, відповідальність за які передбачено в ч.2 ст.376 «Втручання в діяльність судових органів» та ч.1 ст.359 КК («незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання»).

Служитель Феміди нарікав, що столичне територіальне управління обшукало приміщення суду, не маючи на руках ухвали слідчого судді. Працівники ДБР пояснили це «невідкладністю», пов’язаною з безпосереднім переслідуванням осіб, котрих підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення. Але ж затримали на гарячому адвоката, отже, жодних підстав проникати в приміщення суду не було. До того ж як свідки були допитані інші судді, і це буквально паралізувало роботу установи.

Як повідомив суддя, того ж дня 8-годнинний обшук провели й у будинку його дочки, у нього самого незаконно вилучили мобільний телефон, а з приміщення суду — ряд документів. Отже працівники ДБР перевищили повноваження, а їхні дії містять ознаки правопорушення, відповідальність за які передбачено в ст.376 КК, зауважив очільник суду, який уже не вперше звертається до ВРП по захист від посягань слідчих.