Молдова, Грузія й Україна мають потенціал для посилення ЄС – Санду

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила Президент Молдови Мая Санду під час виголошення заяв для преси після схвалення лідерами України, Молдови та Грузії Декларації Батумського саміту.

Санду зазначила, що Молдова, Грузія та Україна хочуть збудувати Європу у своїх країнах, але також колись стати членами європейської родини.

За її словами, всі країни-члени Асоційованого тріо свідомі того, що найперші та найтяжчі етапи – це те, що треба зробити вдома, посилюючи демократичні інституції, верховенство права, забезпечуючи незалежність правосуддя та антикорупційних установ та відновлення довіри наших громадян.

«Ці реформи – це наш обов’язок. Ми не можемо їх ані відкласти, ані обійти… Ми сьогодні підписали декларацію Батумського саміту і хочемо досягнути більшого… Наше спільне бажання - приєднатися до Європейського Союзу на підставі наших заслуг – демократії, боротьби за права людей, консолідацію наших демократій. Ми віримо, що маємо потенціал для того, щоб стати країнами-членами, які посилять ЄС», - сказала Санду.

Як повідомляв Укрінформ, у Декларації Батумського саміту, схваленій главами держав Асоційованого тріо, зазначається, що вступ до Європейського Союзу є спільною метою для України, Грузії та Молдови, яка не має альтернативи.