У Запоріжжі розпочинається суд на експосадовицею медичної установи

Forpost

До суду скеровані матеріали відносно колишньої директорки КНП «Запорізький обласний центр служби крові» Запорізької обласної ради за обвинуваченням за ч.5 статті 191 Кримінального кодексу «Розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в особливо великому розмірі».
Як повідомила «Форпосту» прокурор Дніпровської окружної прокуратури міста Запоріжжя Вікторія Овчаренко, у 2020 році виконувачка обов’язків керівника комунального підприємства у сфері охорони здоров’я, маючи умисел на розтрату біоматеріалу, безпідставно перевела понад 270 літрів плазми крові з розряду лікувальної до розряду непридатної для лікування.
У подальшому компоненти «непридатної» крові за заниженою вартістю було реалізовано комерційній структурі, чим спричинено матеріальну шкоду у сумі понад 700 тисяч гривень.
Як вже повідомляв «Форпост», Світлана Богомаз, яка тоді очолювала медичний заклад, визнала свою провину в тому, що нарахувала собі незакону премію.
Санкція ч.5 статті 191 Кримінального кодексу передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
До речі, за середньою потребою 800 мл плазми крові на одного пацієнта цього біоматеріалу вистачило, щоб надати медичну допомогу майже 350 хворим.

Читайте також: Запорізькі олені вражають своєю красою
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)