У Києві викрили групу хакерів, які атакували понад 50 іноземних компаній

depo.ua

У Києві викрили групу хакерів, які атакували вірусом-шифрувальником понад 50 компаній у країнах Європи та Америки.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Департамент кіберполіції.

За даними слідства, організатор групи – 36-річний киянин. Він спільно з дружиною та трьома знайомими здійснював кібератаки на іноземні компанії.

"Використовуючи шкідливе програмне забезпечення типу Ransomware, фігуранти криптували дані потерпілих. Вірус-вимагач потрапляв на техніку шляхом спам-розсилок на електронні скриньки. Викуп за відновлення доступу до даних отримували троє виконавців на власні криптогаманці", – йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, від атак постраждали понад 50 компаній, загальна сума збитків сягає більше ніж мільйон доларів США.

Крім цього, на замовлення іноземних хакерів фігуранти справи надавали послуги із підміни IP-адрес користувачів, завдяки чому останні мали змогу приховано здійснювати протиправну діяльність.

Також правоохоронці встановили, що один з українських хакерів розшукувався правоохоронцями інших держав.

"Так, правопорушник за допомогою вірусу отримував дані банківських карток клієнтів британських банків. За кошт потерпілих зловмисник купував різні товари в інтернет-магазинах та згодом перепродавав їх", – повідомили у кіберполіції.

Поліцейські спільно з правоохоронцями Великої Британії та США провели дев'ять обшуків у помешканнях хакерів та в їхніх авто. Під час обшуків було вилучено комп’ютери, мобільні телефони, банківські картки, флеш-накопичувачі та три авто.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у Києві затримали чоловіка, який знімав гроші з рахунків клієнтів банків. Він знаходив особисті дані громадян через відкриті ресурси в Інтернеті, а також на відомих форумах. Після цього перевіряв наявність у користувачів особистого кабінету на веб-сайтах відомих платіжних систем та входив в систему та знімав гроші з рахунків користувачів. Загалом "хакер" вкрав близько 100 тис. грн.