Херсонщина у вогні: горять ліси і плавні. Житель Херсона про пожежі і їх наслідки

UA: Cуспільне мовлення

П'ять днів горять ліси на Херсонщині. Періодично пожежі виникають і у плавнях. військові РФ не підпускали туди спеціальні служби і людей для ліквідації пожежі. Поступово вогнем стираються найкращі куточки Херсонщини і це може призвести до непередбачуваних наслідків, говорить Сергій, житель окупованого Херсона. Суспільному він виклав своє бачення того, що відбувається навколо. Далі - пряма мова.

Чому зайнялося, поки не відомо. Так само складно зараз сказати, скільки вже знищено лісів на Херсонщині?

Учора горів ліс біля Раденська. Дим було видно навіть у Херсоні. Писали, що то окупанти навмисне підпалили, бо бояться партизанів. Версія, яка має право на життя. П’ять діб російські військові не дозволяли боротися з вогнем в лісах біля Геройського і Іванівки Скадовського району. Це на Кінбурнській косі, що розташована на Херсонщині і Миколаївщині. Туристи сюди тепер не скоро повернуться.

Місцеві жителі, які задихались від диму і боялися за свої домівки, просили дозволу на гасіння пожежі. Коли кілька діб потому її отримали, у соцмережах терміново почали збирати гроші на пальне. Зараз цей збір триває, як і гасіння пожеж.

Чому зайнялося, поки не відомо. Так само складно зараз сказати, скільки вже знищено лісів на Херсонщині? По кілька днів навколо Херсона все оповите димом.

Наслідки такого «освобождєнія» будуть страшні, як і все, що зараз робить росія в Україні.

Для наших стариків це дуже болюче питання. Ліси в області рукотворні. Їх садили, щоб зупинити наступ пустелі. Створювати лісові масиви, які стали найбільшими у Європі, почали у 50-ті роки минулого століття. Робили це в основному жінки і діти, бо чоловіків мало залишилось після Другої світової війни.

Селяни відвойовували у пісків території для життя і землеробства. Розповідали, що під час піщаної бурі могло занести хату, як снігом у сильну заметіль. Наслідки такого «освобождєнія» будуть страшні, як і все, що зараз робить Росія в Україні.

Чому і тут винна Росія? Тому, що вона дала відчуття безкарності і вседозволеності місцевим покидькам.

А херсонські плавні, унікальна екосистема… Зараз вони спотворені страшенними опіками. Херсонці коментують, горять вони щороку. Це правда. Але так, як останні два місяці, ще ніколи не палало. Чому і тут винна Росія? Тому, що вона дала відчуття безкарності і вседозволеності місцевим покидькам. Через окупацію ні знайти їх, ні хоча б якось гасити те пекло можливості немає. Ці персонажі використовують ситуація неповну, нахабно, з промисловим розмахом.

Чув кілька версій цих підпалів. Одні кажуть, що палять старий комиш, щоб новий був краще. Інші пов’язують це із незаконним виловом риби. Буцімто у цей час туди іде на нерест щука і її можна брати ледь не голими руками. Може, і те, і те разом, а може, є ще варіанти.

Дуже боляче безсило спостерігати за нищівним вогнем, розуміти, скільки всього живого не врятується від нього, а потім кілька тижнів бачити у плавнях величезні обгорілі плями.

Одна особина намагалась переконувати, що «всьо правільно. Так нада. Єсть спєціальниє люді, коториє за етім слєдять. Єто закон жизні». Насправді дії цих «обраних» чітко підпадають під статті кримінального кодексу України, бо суперечать закону життя, законам природи, яка у цей час відновлюється після зими.

У цих пожежах гине незліченна кількість птахів і тварин. Мені можуть закидати, що людські втрати у війні не порівняти із цим. Скоріше, так воно і є. Але дуже боляче безсило спостерігати за нищівним вогнем, розуміти, скільки всього живого не врятується від нього, а потім кілька тижнів бачити у плавнях величезні обгорілі плями.

Хочеться вірити, що винних у цьому варварстві колись покарають, і так, що іншим не захочеться вже такого робити. Природа сама залікує свої рани і скоро зазеленіє новий комиш, ховаючи сліди людського злочину. Найголовніше на зараз – прогнати ворога з нашої землі.

Що відомо: Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими. Зараз площа лісових пожеж становить близько вісім сотень гектарів, розповів радник міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Сергій Власенко. 5 травня в Геройському та Іванівському лісництвах горіли ліси, причини пожежі не відомі. Загасити пожежі швидко практично неможливо, бо лісівникам доводиться робити це вручну. Для цього не вистачає ні людей, ні можливостей. На території Голопристанської громади жителі області власними зусиллями загасили лісові пожежі на площі 10 гектарів. Також до гасіння долучились місцеві біля лісгоспу в районі Гладківки.

Читайте також

На Херсонщині продовжують горіти ліси

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber