З початку року сапери розмінували понад сім тис. боєприпасів

Gazeta.ua

Групи розмінування Національної гвардії України з початку року знешкодили понад сім тис. боєприпасів.

Росія не припиняє використання фосфорні, балістичні боєприпаси, а також атакує потенційно небезпечні об'єкти хімічні заводи, Харківські науково-дослідні інститути. Про це на брифінгу 11 травня повідомив начальник інженерної служби НГУ Олександр Цікра.

Зазначив, що Україна лідирує у списку країн, які постраждали від протитанкових мін. А також входить у п'ятірку країн, найбільш забруднених вибухонебезпечних предметів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Бучі росіяни залишили радіоактивну колбу із ртуттю у будинку місцевого мешканця

"Інженерні підрозділи НГУ залучаються до проведення робіт з розмінування. Групи розмінування НГУ з початку року знешкодили понад сім тис. боєприпасів. Наразі підрозділи саперів НГУ посилюють і допомагають підрозділам ДСНС", - сказав він.

Окремо Цікра розповів, що зараз проходить першочергове розмінування на найбільш гарячих напрямках. Гуманітарне розмінування буде дещо пізніше.

"Розмінування території Чорнобильської АЕС, в тому числі, буде відбуватися поступово. Оскільки першочергово всі підрозділи працюють над тим, щоб знешкодити вибухонебезпечні предмети на важливіших об'єктах", - розповів Цікра.

Президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо нагородив песика-сапера Патрона. Его нагородили разом з іншими саперами.