На Житомирщині поліцейські оголосили підозру ще двом колаборантам

Житомир Експрес
Дізнавачі поліції спільно зі співробітниками УСБУ області за процесуального керівництва Житомирської окружної прокуратури викрили у публічній підтримці агресії росії відносно України жителів Житомирського та Коростенського районів.

Під час досудового розслідування встановлено, що 48-річний житель смт Новогуйвинського у соціальних мережах розповсюджував матеріали, спрямовані на підтримку рф та збройної агресії проти України, дискредитації української влади та армії. Зокрема, на особистій сторінці чоловік розмістив допис наступного змісту: «Украинцы, скажите как так можно: 1) ходить с нацистской символикой, но обзывать Путина «Гитлером»; 2) спрашивать «где вы видели бандеровцев?» открыто обьявив Бандеру национальным героем; 3) разрушать свои города, убивая своих граждан ради единства своей страны; 4) утверждать, что Россия напала на Украину и бежать в Россию прятаться от призыва в армию и искать в России работу; 5) объявлять Россию агрессором и при этом выпрашивать у нее скидку на газ».

30 квітня дізнавачі відділу поліції №1 Житомирського райуправління спільно зі співробітниками УСБУ області провели санкціонований обшук за місцем проживання чоловіка та вилучили ймовірні свідчення його протиправної діяльності, у тому числі комп’ютерну техніку.

10 травня поліцейські оголосили чоловікові про підозру у вчиненні кримінального проступка, передбаченого ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Також правоохоронці встановили, що на початку квітня 54-річний житель Олевської громади, знаходячись поблизу дитячого дошкільного закладу, публічно заперечував здійснення збройної агресії рф проти України та закликав до підтримки рішень та дій держави-агресора. 11 травня дізнавачі оголосили чоловікові про підозру у колабораційній діяльності (ч. 1 ст. 111-1 ККУ). Цього ж дня матеріали з обвинувальним актом скеровані до суду.

Загалом з початку широкомасштабного російського вторгнення правоохоронці Житомирщини розпочали 39 кримінальних проваджень за фактами колабораційної діяльності. За результатами досудового розслідування підрозділами дізнання ГУНП області 23 кримінальних провадження з обвинувальними актами були направлені до суду.