ДБР оголосило про підозру в держзраді голові районного суду Харківської області

Гордон

Державне бюро розслідувань України висунуло підозру в державній зраді голові районного суду в Харківській області, повідомила 12 травня пресслужба ДБР у Telegram.Слідчі ДБР установили, що після окупації одного з населених пунктів голова місцевого суду особисто розпочала підготовку судової установи до співпраці з ворогом, ідеться у повідомленні.
Підозрювана намагалася зібрати "команду однодумців", щоб відновити судочинство за російським законодавством. ДБР дійшло висновку, що вона активно закликала підлеглих зрадити українську присягу та переходити під юрисдикцію Росії.

Офіс Генеральної прокуратури України повідомив у Telegram, що йдеться про голову Вовчанського районного суду. На зборах колективу вона наголошувала, що від представників окупаційної влади РФ можна буде отримати грошову допомогу в сумі 10 тис. російських рублів. Окрім того, підозрювана зазначала, що російські військові готові співпрацювати і не становлять жодної загрози.

За інформацією "Суспільне. Харків", ідеться про Ірину Уханьову, прокурор Харківської області Олександр Фільчаков на сесії обласної ради 9 травня анонсував оголошення їй підозри. 2018 року Вища рада правосуддя вже тимчасово усунула її від роботи на час розслідування підозри у незаконному переслідуванні активістів Євромайдану.
Максимальне покарання за статтею про держзраду, скоєну в умовах воєнного стану, довічне ув'язнення з конфіскацією майна.