Верховний Суд ухвалив остаточне рішення щодо цивільної конфіскації майна Киви

Інтерфакс-Україна

Верховний Суд розглянув справу за позовом про визнання необґрунтованими активів у вигляді грошових коштів у розмірі 1,2 млн грн колишнього народного депутата Іллі Киви та їх стягнення у дохід держави.

"Верховний Суд погодився з висновками Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та постановив конфіскувати в дохід держави вказані кошти", - повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у телеграм-каналі.

Як повідомлялося, з позовом про конфіскацію до суду в травні 2021 року звернулися прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Зазначалося, що САП за сприяння НАЗК і НАБУ виявила факт отримання Кивою необґрунтованого активу. Було встановлено, що нардеп, незважаючи на те, що не є власником об'єктів нерухомості (жомова яма) і не маючи правомочностей щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищезазначене майно в оренду суб'єкту господарювання з ознаками фіктивності.

За оренду нерухомості нардеп протиправно отримав 1 млн 242 236 грн. Ще 10 тис. грн були зараховані на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за здійснення безготівкових банківських операцій.

13 серпня ВАКС постановив стягнути необґрунтовані активи в дохід держави.

27 жовтня судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду підтвердили рішення суду першої інстанції.