У Дніпрі під час дощу рівень води на проїзних вулицях підіймався до 10 сантиметрів

У Дніпрі внаслідок сильного дощу рівень води на проїзних вулицях підіймався до 10 сантиметрів. Причина тому, за словами завідувача кафедри землевпорядкування, будівництва автодоріг та геодезії Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Юрія Кірічека, – старі зливові каналізації. Зараз, як повідомив директор департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Михайло Лисенко, у місті будують нові системи.

Впродовж тижня у Дніпрі сильно дощить. Зливові системи не витримують таку кількість опадів, рівень води на вулицях підіймався до 10 сантиметрів, у будинках приватного сектору Амур-Нижньодніпровського району, що нижче рівня річки Дніпро – до 20-30 сантиметрів. "Затопило город повністю, через те, що у мене фундамент нижче рівня води, який піднявся. У мене вода почала потрапляти у будинок. Тобто, страждають килими, меблі і все інше", – говорить Сергій Шкоп – мешканець вулиці Архангельська. "Затопило практично у нас всю вулицю. Річка повиходила з берегів ще вчора, але за останню ніч вода піднялася сантиметрів на 30-40 у дворі. Вже вода зайшла у будинок, при тому, що у нас будинок розташований навіть на височині. Такого ніколи, наскільки я пам'ятаю, скільки живу тут, понад 11 років, ніколи такого не було, що так затоплювало", – говорить Денис Коваленко – мешканець вулиці Гусяча.

Пройти центральними вулицями Дніпра не можна було без спеціального взуття, каже містянин Дмитро Ткач. "Складно, а якщо дуже потрібно, то якось знаходять собі можливість дібратися. Треба гумові чоботи, добрі, високі. як ботфорти, щоб воно не затікало", – говорить Дмитро Ткач – містянин.

Дніпрянин Сергій Грищенко кілька днів негоди був вимушений залишатися вдома. "Я нікуди не виходив, коли була сильна злива. У мене стан здоров'я не дозволяє у таку погоду особливо пересуватися. Тече хороша така вода. Тобто, у звичайних кросівках не пройдеш, треба у черевиках. Бувають десь такі потоки, що там на сантиметрів 15 глибина води, до висоти бордюру", – говорить Сергій Грищенко – містянин.

Причина великого рівня води на вулицях, каже завідувач кафедри землевпорядкування, будівництва автодоріг та геодезії Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Юрій Кірічек, – старі зливові каналізації.

"Коли погода розіграється вже значно, то не всі ливнівки можуть і врахувати такий обсяг води, тому у такі великі дощі, затяжні дощі у нас завжди накопичується вода, і завжди не вистачає тих потужностей зливової каналізації. Наші всі ці системи вже дуже старі. Проблема одна - вони не ремонтуються, не реконструюються. І вони вже значно виробили свій ресурс, і треба їх підтримувати", – говорить Юрій Кірічек – завідувач кафедри землевпорядкування, будівництва автодоріг та геодезії ПДАБА.

За словами директора департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Михайла Лисенка, у місті будують нові системи. "Починаючи з минулого року ми почали активну роботу у цьому напрямку. Ми замінили зливний колектор по вулиці Селянський узвіз, Янтарній, на ж/м Парус, в районі вул. Моніторної та по вул. Богомаза. Тобто, по вул. Богомаза, коли ми клали зливовий колектор, ми приєднали частину ж/м Лівобережного до цієї зливової каналізації, бо у дворі були ливнівки, але вони нікуди не були підключені. На жаль, деякі колектори перенести або відремонтувати технічно не можливо, бо у радянські часи їх укладали в такий спосіб, що після цього, буквально через деякий час, під час радянського періоду, на тих же колекторах будували житлові будинки", – говорить Михайло Лисенко - директор департаменту благоустрою та інфраструктури міськради.

Зараз у місті тривають роботи з ліквідації наслідків зливи. Усього, за словами речниці надзвичайників в області Дар'ї Гречищевої, відкачали близько 190 тисяч м³ води. Підтопленими залишаються 35 дворів та 12 житлових будинків. Читайте також У Дніпрі триває ліквідація наслідків негоди: за добу відкачано ще 55 тисяч кубометрів води У Дніпрі внаслідок негоди лишаються підтопленими 55 подвір`їв та 26 будинків Найближчими днями на Дніпропетровщині — грози Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро