Основні тренди на ринку торговельної нерухомості Києва

ТОП-6 тенденцій ринку торговельної нерухомості столиці

Серед основних трендів на ринку торговельної нерухомості Києва можна виділити регіоналізацію супермоллів, трансформацію об'єктів, омніканальність, відповідальне споживання, цифровізацію, реконцепцію/реконструкцію. Такі приклади навели експерти міжнародної консалтингової компанії.Рада прийняла закон про одночасний перехід права на землю і нерухомість

Докладніше про ці тренди:

Регіоналізація супермоллів. 90% об’єктів, що виходили на ринок останні кілька років і тих, що заявлені – крупні ТРЦ. Вихід кожного такого об’єкта змінюватиме розподіл сил в опорній зоні цього проєкту. Більшість покупців відвідуватимуть об'єкти, що максимально наближені до їх щоденних маршрутів, за умови формування досить якісного пулу орендарів в ТРЦ.

Трансформація об'єктів. Торговельні центри трансформують та розвивають свої об'єкти як місця соціалізації, проведення часу, а не тільки шопінгу. Приділяється більше уваги громадським зонам, створенню комфортної атмосфери з метою довшого утримання відвідувача в ТРЦ.

Омніканальність. Омніканальність є одним з напрямів, що підтримує життєдіяльність бізнесів, зокрема й у кризові періоди. За результатами опитування Colliers Ukraine, в період весняного карантину 2021 року онлайн-продажі покривали більший відсоток операційних витрат, ніж в період весняного карантину 2020.

Відповідальне споживання. Sustainability first. Споживачі все більше віддають перевагу брендам, які слідують принципам сталого розвитку. Як приклад, fashion-бренди використовують перероблені матеріали, реалізовують програми збору вживаного одягу, відмовляються від пластикових пакетів тощо.

Цифровізація ТРЦ. Цифровізація ТРЦ дає змогу агрегувати big data про відвідувачів і роботу орендарів, що дає більш детальні інсайти та аналітику для організації ефективної роботи ТРЦ.

Реконцепція/реконструкція ТЦ/ТРЦ. З огляду на зростання конкуренції з боку нової пропозиції, наявні ТРЦ проводять реконцепцію або редевелопмент. «Безумовно, вихід нових та сучасних ТРЦ з сильним пулом орендарів та більш новими концептуальними та інженерними рішеннями змінюватиме розподіл сил в опорній зоні кожного проєкту. Власники наявних ТРЦ починають не тільки розглядати можливість реконцепції/реконструкції об’єктів, а й проводити їх», – підкреслює експерт з нерухомості Ігор. Процес активно розпочався у 2016 році. Як зазначив експерт, за цей період реконцепції та реконструкції зазнали близько 319 000 м2.

ГАСИ будет ликвидирована 15 сентября - Чернышов

Цікаво про ремонти: чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник