Світовий банк назвав умови для виділення Україні другого траншу позики на $350 млн

Віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б`єрде в інтерв`ю агентству Інтерфакс-Україна зазначила, що перспективи отримання Україною другого траншу Позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення на суму в $350 млн залежать від підтримання адекватної макроекономічної бази, а також від прийняття того необхідного законодавства, яке встановить належну інституційну базу для функціонування нещодавно відкритого ринку землі, особливо від ухвалення закону, який запускає Фонд часткового гарантування кредитів для допомоги малим та середнім фермерам отримати доступ до фінансування.

Знаменне рішення щодо відкриття ринку землі прийнято, але потрібно ще багато зробити, аби повною мірою скористатися можливостями, які пропонує сільськогосподарський сектор України, зокрема полегшити доступ до кредитів для дрібних фермерів.

Наприклад, відкладено ухвалення закону про Фонд часткового гарантування кредитів у сфері сільського господарства, яким забезпечувався б доступ дрібних фермерів до фінансування.

Успішна реалізація земельної реформи - це важливий шанс дати поштовх до економічного зростання України в майбутньому, - зазначила Анна Б`єрде.