Вчителям пообіцяли підвищення зарплат, але грошей на це немає
Вчителям пообіцяли підвищення зарплат, але грошей на це немає
Вчителям пообіцяли підвищення зарплат, але грошей на це немає
Відчутного підвищення зарплат педагогів, швидше за все, доведеться почекати до 2023 року. В поточному році на свою частку фінансового «пирога» претендують не тільки вчителі, а й інші бюджетники, наприклад, лікарі, а також пенсіонери, що зачекалися підвищення виплат. Крім того, вчителів в Україні дуже багато, а отже, і підвищення зарплати зараз може стати непосильним навантаженням для бюджету, повідомляють Факти.
За підрахунками нардепа від «Слуги народу» Юлії Гришиної, перегляд зарплат вчителям вимагатиме додаткових сотень мільярдів гривень.
«Тільки вчителів в Україні налічується близько 440 тисяч. А ще є дитячі садки, профтехосвіта, а також вищі навчальні заклади. У нас величезна кількість працівників освіти. Щоб привести заробітну плату у відповідність до вимог закону про освіту, нам потрібні сотні мільярдів гривень. Це величезні суми», — заявила Гришина.
Певну виплату вчителям обіцяють зробити до 1 вересня 2022 року, але якою буде сума, поки що не зрозуміло. «Підтвердив президент, що до 1 вересня зробимо подарунок працівникам сфери освіти. У якому розмірі — побачимо», — каже нардеп.
За оцінками Гришиної, на сьогодні ситуація із зарплатами освітянам дуже тривожна. Максимальна зарплата, яку отримує вчитель вищої категорії — це 13700 гривень. Це нижче за середню заробітну плату в країні (17 тис. гривень)”, — порахувала депутат.