Верховна Рада ухвалила податковий законопроект про повернення ПДВ бізнесу

Дело

За відповідний законопроект проголосували 276 народних депутатів. повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Желєзняк.

"Отже, можна буде без проблем реєструвати податкові накладні та рухатися до відновлення бюджетного відшкодування", - зазначив Железняк.

За його словами, реєстрацію податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня 2022 року.

Також відновлюється обов'язок сплати податків та подання звітності для платників, які можуть своєчасно виконувати цей обов'язок.

Згідно з пояснювальною запискою законопроект передбачає такі три основні зміни, які пропонують внести до ПКУ:

1) відновити податковий обов'язок платників податків, які мають можливість виконувати свої податкові обов'язки, у частині:

- дотримання строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних,

- подання податкової звітності,

- сплати податків;

2) відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;

3) відновити відшкодування сум ПДВ із бюджету.

Також законопроєкт передбачає зміни для ІІІ групи платників єдиного податку. Зокрема, ті єдинники, які використовують особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2%, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на застосування особливостей оподаткування єдиним податком ІІІ групи за ставкою 2% за умови виконання ними таких податкових обов'язків, щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2%.

Зазначимо, відшкодування ПДВ було припинено після запровадження у країні воєнного стану. Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповів, що з кінця травня держава почне відшкодовувати ПДВ за січень.