Працівникам ліквідованого Чаплинського РЦПМСД нарешті виплатять борги по зарплаті

Заборгованість складає 1,7 млн грн.

Нарешті виплатити заборгованість по зарплаті 59 працівникам ліквідованого комунального підприємства “Чаплинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” найближчим часом планує Каховська районна рада. Для цього на її позачерговій сесії 9 червня затвердили “Програму щодо реалізації заходів, пов’язаних із припиненням юридичних осіб, вивільненням працівників комунальних установ, підприємств та закладів Каховського району”, а також внесли зміни до районного бюджету.

— Затвердження цієї програми дозволить виплатити борги по зарплаті співробітникам Чаплинського РЦПМСД, які виникли під час ліквідаційної процедури. Загалом заборгованість складає 1,7 млн грн. Усі працівники там звільнені, крім двох — керівника і бухгалтера, які завершують ліквідацію підприємства, — прокоментувала на сесії голова Каховської райдержадміністрації Наталя Стаднік.

— Зарплату людям виплатять не сьогодні і не завтра. Необхідно відкрити рахунок, здійснити інші процедури. Ми будемо намагатись максимально все пришвидшити. Думаю, нарахування працівникам ліквідованого РЦПМСД вдасться зробити вже наступного тижня, — доповнив голова райради Валерій Брусенський.

Нагадаємо, що прийняте Каховською райрадою 20 січня цього року рішення про ліквідацію Чаплинського РЦПМСД викликало величезний резонанс. Обласне керівництво почало вимагати скасування цього рішення і пригрозило районній раді судом. Але про ці вимоги і погрози в облдержадміністрації дуже швидко забули.

У свою чергу Валерій Брусенський заявив, що у них не було іншого виходу, оскільки жодна з місцевих громад колишнього Чаплинського району не виявила бажання приймати засновницькі права на РЦПМСД, а утримувати підприємство самостійно Каховська райрада, як правонаступник ліквідованої Чаплинської райради нині не має жодних законних підстав.

Олег БАТУРІН.