Аварія за аварією на каналізаційному колекторі в Херсоні

Каналізаційний колектор, який відводить стоки з Таврійського мікрорайону Херсона (75 тисяч мешканців) починає «сипатися» із загрозливою швидкістю. Не далі, як у липні цього року там на вводі до насосної станції по вулиці Покришева обвалився трубопровід діаметром вісімсот міліметрів. Під заміну пішло близько 45 метрів підземної магістралі – аварію визнали локальною надзвичайною ситуацію, і відновлювальні роботи над усуненням її наслідків не завершилися й досі. А тим часом уже маємо нову аварію практично на тій же самій ділянці, хіба що на триста метрів далі. Тепер луснув підвідний трубопровід до тієї самої підстанції діаметром шістсот міліметрів, закладений на триметровій глибині. Його розкопали, й побачили, що верхня частина залізобетонної труби зруйнувалася, та обвалилася, перекривши рух стічним водам.

— Аварійну ситуацію локалізували. Зараз трубу розчистили від уламків бетону, стоки безперешкодно пішли знову, а ремонтна бригада продовжує її розкопувати. Адже не виключено, що міняти доведеться не 4,5 метрів пошкодженої труби, а усю її шестидесятиметрову секцію, — припустив у бесіді з автором цих рядків головний інженер комунального підприємства «Виробниче управління водоканалізаційного господарства» Олексій Савченко.

Каналізаційний колектор на Таврійському прокладали близько сорока років тому. Цілком природно, що його термін експлуатації добігає кінця, й трубопроводи стали вразливими, а пориви почастішали. Тим більше, що скидають туди не просто фекалії, а також «агресивні» стоки, насичені різноманітною побутовою «хімією». Залізобетонні стінки вони роз’їдають швидше, тож аварії будуть повторюватися – якщо, звісно, не замінити труби. Але це – десятки мільйонів гривень,а «зайвих» грошей у муніципальній скарбничці, як завжди, катма.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.