Рада старійшин Херсонщини обговорили іменами яких людей варто називати вулиці

Єдиний щит

У Херсоні відбулась нарада Ради старійшин Херсонської області. Зокрема, участь у заході взяли очільник Херсонської ОДА Геннадій Лагута, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, голова громадської організації «Єдиний Щит», депутат Херсонської обласної ради Валерій Літвін, лікарі, журналісти, пенсіонери ОВС, аграрії, інші видатні особи з Херсонського регіону та безпосередньо голова Ради старійшин Олександр Гонтарь.

Нагадаємо, Рада старійшин створена 2 роки тому. Раніше її очолював Кушнеренко Михайло Михайлович (екс-голова ХОДА). Присутні згадали добрим словом Михайла Михайловича та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Валерій Валерійович звернувся до представників обласної влади з такою ініціативою:

«Мешканці Херсонщини живуть своїм життям, дехто завдає шкоди, а дехто приносить користь своєму місту, прославляє його на весь світ, виховує олімпійців, будує школи, досягає вагомих результатів для розвитку нашого краю. Одні стають відомими, інших історія просто забуває. Але місто пам’ятає своїх героїв, називаючи вулиці їх іменами».

Тож запропоновано проаналізувати біографію людей, які мають відношення до історії, до розвитку Херсонщини та обрати 5 осіб, ім’ям яких варто назвати вулиці міста та області.

Зазначив Валерій Валерійович й те, що дану пропозицію потрібно винести на громадське обговорення.

Ініціативу Валерія Літвіна охоче підтримали.

Геннадій Лагута в свою чергу запропонував до цього питання залучити журналістів. Наприклад, створити конкурс. Майстри пера мають досконало проаналізувати біографію видатних мешканців всієї Херсонщини, провести дослідження та написати про 5 осіб, які на їх думку зробили значний внесок в розвиток Херсонського краю та його історію. Та за підсумками голосування або обраного журі визначити переможця.

Тож, над чим працювати є.

«Історія міста та історія його мешканців нероздільні», — наголосив Валерій Валерійович.