Електробуси на кримські КПВВ куплять в рамках програми енергоефективності

depo.ua

Зокрема, переведуть на живлення від сонячних батарей будівлі органів влади, а також лікарні, та інші об’єкти гуманітарної то соціокультурної сфери. Також будуть обладнані новими системами освітлення КПВВ на адмінкордоні з Кримом.

Про це під час прес-конференції, організованої "IPC Генічеськ", розповів Денис Чистіков, завідуючий сектору в Херсонській області Міністерства з питань реінтеграції ТОТ, повідомляє Depo.Крим.

За словами Дениса Чистікова, урядова програма, запроваджена у 2021 році для територій, які межують з окупованою частиною Донбасу, цього року продовжена й поширена ще на території, які межують з окупованим Кримом. "На Донбасі в рамках програми введені в експлуатацію 64 об’єкти. Зокрема, на електроживлення від сонячний батарей переобладнані шість будівель органів влади, 12 соціокультурних об’єктів, а також 19 об’єктів на КПВВ", – розповів Чистіков.

За його словами, у 2022 році на реалізацію програми виділено з держбюджету 200 млн грн, за рахунок яких будуть реалізовуватися програми і на Донбасі, й на Херсонщині. Сонячними батареями обладнають адмінбудівлі, заклади освіти, медицини, культури, системи освітлення біля зупинок громадського транспорту. "Передбачається, що встановлюватимуть системи преміум-класу зі строком служби в десятки років", – сказав Чистіков.

Він також сказав, що в рамках програми енергоефективності будуть придбані електробуси для обслуговування людей на КПВВ "Каланчак" і "Чонгар": для перевезення подорожуючих від КПВВ до адміністративного кордону. "Ці електробуси будуть передані на баланс держпідприємства "Реінтеграція і відновлення". Тобто експлуатація техніки не стане тягарем для громад, де розташовані КПВВ", – сказав Чистіков.

Нагадаємо, програма дозволить частково забезпечити громади джерелом автономного електроживлення та зменшити їх енергозалежність, сприятиме створенню нових робочих місць, створить умови для відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад.