Київрада спробує вирішити долю закинутих будівель ринку «Залізничний» та дитсадку біля бульвару Шевченка

Про це повідомляє громадська організація «Мапа Реновації».

Мова про критий ринок «Залізничний» (Солом'янський район) та колишні дитячі ясла №106 (Шевченківський).

Колишній ринок «Залізничний» розташовано по вулиці Кудряшова, 1; його збудовано у 1973 році в стилі модернізм, архітекторка — А.М. Аніщенко.

«Експериментальний критий ринок «Залізничний» становить архітектурну цінність як частина модерністської забудови Солом’янки, а також як рідкісний приклад застосування вантової конструктивної схеми даху» — повідомляють в «Мапі».

За словами активістів, депутати КМР розглядатимуть проект рішення щодо виділення в оренду ділянки під ринком, за яким передбачено нове будівництво з подальшим обслуговуванням новозбудованого об'єкта.

При цьому вказана земельна ділянка розташована на території Центрального історичного ареалу міста Києві та в буферній (охоронній) зоні пам'ятки місцевого значення — «Історичний ландшафт Київських гір та долин річки Дніпро». Будь-які містобудівні перетворення тут мають бути заздалегідь погоджені органами охорони культурної спадщини.

Приміщення колишніх дитячх ясел №106 розташоване по вулиці Алли Горської, 6 (колишня Чеслава Бєлінського). Будівлю зведено у 1937 році в стилі постконструктивізм; архітектор — Г.А. Сластіонов.

«Будівля була зведена у роки ранньої сталінської доби й виконанна у стилі постконструктивізму. Проєкт рішення КМР має пряме зазначення про дозвіл на знесення цього нежитлового будинку для «підвищення рівня забезпечення житлом мешканців міста Києва» — йдеться у публікації.

В організації також стверджують, що проект рішення по цьому будинку «лишився у спадок ще від КМР минулого скликання», і «не містить інших пропозицій», крім знесення.

Також в «Мапі Реновації» закликають оголосити свою позицію щодо вказаних об'єктів Міністерство культури та Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

КиївМеdia намагається отримати коментарі.

Як ми повідомляли, в КМДА вкотре наголосили, що Фонд держмайна несе відповідальність за руйнацію Гостинного двору.