У парку «Наталка» нібито хочуть зробити дорогу – для проїзду спецтехніки, яка обслуговуватиме міст на Оболонський острів

Проект рішення має назву "Про організаційні питання, пов'язані з ефективністю використання та збереження автомобільних доріг Оболонського району".

У ньому йдеться про дорогу, довжиною 425 метри, яка простягається вздовж парку "Наталка" від шлагбаума до річки Дніпро - того місця, де розташовується Кесон. Як вказано у проекті рішення, у цієї дороги фактично немає власника, тож ніхто за нею не доглядає. Тепер же дорогу хочуть взяти у комунальну власність - "з метою ефективного використання та збереження".

У пояснювальні записці проекту вказано, що необхідність взяття дороги на баланс міста пов'язана також із "обуренням мешканців району".

Проект рішення Київради, яке вона може розглянути на наступному засіданні, обурив киянку Олену Шуляк - вона є народною депутаткою від "Слуги народу" та мешкає неподалік парку "Наталка". У відповідь на її обурення, яке вона висловила на своїй Facebook-сторінці, депутат Київради Богдан Чорній, котрий і подав проект на розгляд, запевнив - проїзд цією дорогою залишатиметься в обмеженому доступі, як це відбувається і зараз.

Він також оприлюднив ще березневе звернення ШЕУ Оболонського району. У ньому підрозділ "Київавтодору" просить передати їм дорогу для ремонту і проїзду спеціалізованої великогабаритної техніки підприємства "Київшляхміст". Це пов'язано із будівництвом моста на Оболонський острів, який після спорудження буде обслуговувати "Київшляхміст".

Після розголосу питання Оболонська РДА дала роз'яснення щодо ситуацій на своїй Facebook-сторінці: "Місто планує прийняти до комунальної власності автомобільну дорогу та закріпити її на праві господарського відання за комунальним підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд Оболонського району" м. Києва, і, таким чином дорога отримає господаря. Заплановано встановлення системи болардів (що унеможливить їзду автомобілів по пішохідній набережній) та створити сприятливі умови для відвідувачів парку "Наталка", - вказано у коментарі.

Нагадаємо, нині у Києві уже будують пішохідний міст на острів Оболонський - роботи почалися восени 2020 року. Ширина мосту складатиме 4 метри, довжина – 164 метри. Він матиме три прольоти, конструкція спиратиметься на чотири опори, дві з яких будуть стояти у воді. Орієнтовну вартість мосту оцінювали у майже 100 мільйонів гривень. Гроші нададуть меценати.

Автором проекту мосту є Андрій Миргородський, який проектував пішохідний міст через Володимирську гірку.

До літа 2022 року на Оболонському острові планують облаштувати сучасну зону відпочинку.