Stolitsa Group показала новий проєкт ЖК на місці, де громада вимагає створити екопарк

/>

Будівельна компанія Stolitsa Group представила новий проєкт трьох житлових комплексів –«Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» на Осокорках. Їх мав побудувати збанкрутілий банк «Аркада». У новому плані ЖК на озерах замість 43 багатоповерхівок з’явилося 48.

Віталій Щербаков, учасник Об’єднаного активу інвесторів банку «Аркада», член робочої групи при Кабміні з питань сприяння постраждалим інвесторам, підтвердив, що ескізний проєкт остаточний і наразі проходить експертизу. За його словами, можуть коригуватися лише планування квартир.

Загальна площа забудови – 90 гектарів. Всього в житловому комплексі буде 11892 квартири, водночас машиномісць – 4932. Поверховість будинків сягатиме 26 поверхів. Згідно з генпланом нового мікрорайону, там побудують шість дитячих садків на 120 та один на 160 місць, дві школи на 36 класів, одну на 24 та дитячу поліклініку на 400 місць.

Щоб добудувати житлові комплекси потрібне фінансування в розмірі 3,5 мільярди гривень. Таку суму забудовник хоче отримати завдяки державному кредитуванню. Крім того, покупцям квартир у ЖК «Патріотика на озерах» доведеться доплачувати за куплені квартири.

Водночас громада Києва пропонує на місці забудови створити парки та природні заказники. Учасники громадської організації «Екопарк Осокорки» стверджують, що згідно з проєктом забудови, на цих землях хочуть намити пісок висотою 10-12 метрів на 90 гектарів землі та підсипати озеро Небреж. Тобто, щоб звести там будинки доведеться частково засипати озеро.

Згідно з діючим генпланом Києва, на місці забудови повинна бути зелена зона. Участники організації «Екопарк Осокорки» створили проєкт публічного простору, який може займати частину екопарку.