КМДА готова здати в оренду Житній ринок. Яка умова

Департамент підприємництва та розвитку промисловості Київської міської державної адміністрації повідомив, що передасть в оренду будівлю Житнього ринку за умови, що орендар збереже на першому поверсі продуктовий ринок.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

"Місто ухвалило рішення здати частину площ Житнього ринку, який є комунальним майном, в оренду приватним власникам. Але за умови, що на першому поверсі залишиться традиційний продуктовий ринок, облаштований за сучасними умовами", – йдеться у повідомленні.

Правно на оренду ринку планують реалізувати на аукціоні.

"Потенційний орендар буде визначений через аукціон Prozorro за принципом найбільшої ставки, яка поповнить бюджет столиці. Крім того, задача орендаря – залучити інвестиції на реконструкцію приміщення ринку, – зазначили в Департаменті підприємництва та розвитку промисловості.

Процедура передачі в оренду, за умови визначення переможця на відкритих торгах, відбуватиметься відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна", – додали в КМДА.

Житній ринок, що розташований на Подолі, є одним із найстаріших ринків столиці. Нинішнє його приміщення було збудоване у 1980 році. Столична влада зазначає, що після понад 40 років експлуатації будівля ринку потребує капітальної реконструкції.

Що відомо 12 липня у Києві забудовник почав зносити будівлю колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". Міністр культури Олександр Ткаченко закликав негайно зупинити демонтажні роботи. 14 липня поліція наклала арешт на будівлю на період досудового слідства по справі щодо самоуправства. Це забороняє проводити з будівлею будь-які дії, зокрема демонтаж, будівництво тощо. 15 липня Шевченківський районний суд Києва заборонив будівельні роботи щодо реконструкції колишнього магазину. Арешт наклали щодо позову про порушення авторських прав. Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея. Те, що будівлю збираються реконструювати, стало у червні 2021 року. Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі. Спочатку забудовник Олексій Пишний обіцяв співпрацювати з громадою, але невдовзі обірвав контакт. Під час підготовчих робіт забудовник обрізав коріння 30-літнього винограду, зіпсувавши унікальний вигляд будинку, – той вже встиг повністю висохнути; та демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер'єру. Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!