Волинський суддя повірив в лососеву ікру по 44 гривні: чоловіка оштрафували за контрабанду

Любомльський районний суд оштрафував чоловіка, який намагався незаконно завезти понад 107 кг ікри через «Ягодин». Завдяки рішенню Феміди замість 226 тисяч гривень, які нарахувала митниця, чоловік сплатить лише 14,4 тисячі.

Відповідну постанову Любомльський районний суд виніс 24-го червня.

З протоколу про адміністративне правопорушення, який на чоловіка склали працівники Волинської митниці Державної митної служби України, відомо, що водій автомобіля «Opel Movano» Андрій Негребецький 15-го квітня цього року намагався завезти з Польщі в Україну через митний пост «Ягодин» 327 банок ікри німецької торгової марки «Lemberg» загальною масою 107,5 кг. Серед них – 93 банки ікри щуки «Kaviar Lemberg» та 234 банки ікри лососевої «Alaska Gold Gorbuscha».

При цьому, з повідомлення митниці, чоловік задекларував, що перевозить вживані колеса до автомобілів. Натомість, під час повного митного огляду окрім них в авто знайшли й ікру.

Вилучена ікра. Фото Волинської митниці

На судове засідання обвинувачений не з’явився, однак представляти свої права та інтереси доручив адвокату Анатолію Кривошею.

Суд констатував, що винуватість Негребецького повністю доведена матеріалами справи. За статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення» він мав би сплатити штраф у розмірі 100 відсотків вартості незадекларованого товару.

Митники в протоколі оцінили вартість вилученого товару аж у 226 тисяч 71 гривню. Водночас, у приєднаному до документа висновку експерта його вартість склала 204 тисячі 403 гривні.

Проте, суд не повірив у таку оцінку. Митники, мовляв, жодним чином не обґрунтували як рахували, а експерт порівняв ціни на такий же товар в Україні, а не в країні придбання, та ще й не прикріпив до свого висновку знімки сторінок з інтернет-магазинів. Також суд зауважив, що експерт не переконався, що у виявлених банках – саме ікра. Мовляв, експерт зробив висновки про вміст банок лише за результатами зовнішнього огляду, однак не взяв проби товару для проведення дослідження.

Натомість суддя Сергій Шеремета під час винесення рішення взяв до уваги рахунки-фактури на придбану ікру, які під час митного огляду виявили в салоні автомобіля Негребецького і які він подав під час суду. У цих документах загальна вартість всієї ікри становила 14 тисяч 401 гривню – в середньому по 44 гривні, тобто трохи більше одного євро за банку. Зважаючи, що чоловік перевозив банки фасуванням по 100, 250 та 500 грам, така вартість виглядає дуже нереальною.

На сайті виробника – компанії «Lemberg» – одна банка лососевої ікри «Kaviar» фасуванням 250 грам коштує 13,25 євро, 500-грамова – 25,5 євро, а 100-грамова банка ікри щуки – 7,75 євро. Тож лише за мінімальними підрахунками весь товар покупцю мав би обійтися у щонайменше 4000 євро.

Однак, служитель Феміди Сергій Шеремета повірив у 14,4 тисячі гривень за 107,5 кілограм ікри і визнав Андрія Негребецького винним у вчиненні адміністративного правопорушення. Чоловіку призначили штраф на суму вартості незадекларованого товару – 14 тисяч 401 гривню замість понад 200 тисяч, які нарахували митниця та експерт.

Крім того, на користь Волинської митниці з чоловіка стягнуть 994 гривні за зберігання товару та 454 гривні судового збору. Ікру конфіскують у власність держави.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» повідомляла, що волинського прикордонника оштрафували на 34 тисячі гривень за сприяння у контрабанді ліків та цигарок з Білорусі.