У Луцьку будують центр для дітей з особливими освітніми потребами

Вісник & Ко

У Луцьку зводять сучасний центр для діток з особливими потребами.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуку Оля Максимяк.

"Тут їх розуміють, вчать, не осуджують і найголовніше – підтримують. Тут вони свої. І своїми тут почуваються їх батьки – мами та тати діток з особливими освітніми потребами та діток з інвалідністю. Про те, що, на жаль, у сучасному суспільстві все ще немає сприйняття таких діток, я нерідко чую від їхніх батьків. І слухати про це без сліз неможливо", - йдеться у дописі.

Шість років тому дві фахівчині, які на той момент обидві мали понад 15 років стажу з такими дітьми у державному реабілітаційному центрі, заснували громадську організацію «Центр розвитку дитини «Сходинка в майбутнє», яка знаходиться у Луцьку. Вчителька-дефектологиня Наталія Литвин та практична психологиня Оксана Сойко розпочинали удвох, а нині у їхній команді вже 15 спеціалістів. Є і музтерапевт, і реабілітологи, і логопед, і фахівці по роботі з сенсорної інтеграції, мозочкової стимуляції, психолог для дітей та батьків, вчитель початкових класів і навіть каністерапевт з сертифікованим лабрадором Пушею.

«Сходинка в майбутнє» налагодила партнерство з приватною школою «Портал», в рамках якого для їх учнів з особливими освітніми потребами проводяться уроки саме на базі громадської організації.

Загалом «Сходинка в майбутнє» надає послуги понад вісімдесяти дітям не лише з Луцька, а й з громад Волині, навіть найвіддаленіших, а щодня тут перебуває щонайменше 40 – 50 дітей.

Приміщення, де розміщена організація, – зовсім невелике. Тому відповідно облаштувати тут і спортзал, і сенсорні кімнати і ще інші кабінети для роботи з такою категорією діток немає можливості.

Оксана Сойко та Наталя Литвин зізнаються, що завжди мріяли, аби діти, які відвідують «Сходинку в майбутнє», мали свій сучасний Центр, який би можна було облаштувати виключно під їхні потреби з усіма інноваційними підходами.

Нині вже фактично на фінальному етапі зведення нової триповерхової будівлі, де й розміщуватиметься Корекційно-розвитковий центр для дітей з особливими освітніми потребами «Сходинка в майбутнє». Виключно вся споруда готується лише під потреби діток.