У Луцьку руйнується найдавніший житловий будинок

Вісник & Ко

У Луцьку руйнується пам'ятка архітектур національного значення – будинок Пузини. Це найдавніший житловий будинок, у якому й досі живуть люди, але всередині приміщення усюди тріщини.

Про це на своїй сторінці повідомив депутат Луцькради Андрій Білан.

«Ця споруда є найдавнішим житловим будинком міста, адже збудована ще у 16-му столітті. Сьогодні у ній мешкає кілька сімей. Незважаючи на історичну цінність, будівля перебуває в поганому стані. За зовнішнім фасадом, який вже починає лущитися, ховається не дуже привабливий внутрішній стан пам'ятки архітектури. Страшні непривабливі стіни, тріщини та електропроводка - така не надто приваблива реальність споруди.

Позитивом є те, що збережені елементи автентичного будинку. Але споруда перебуває не в найкращому стані», – йдеться у дописі.

Ця будівля перебуває на балансі Мінкультури. Відповідно усі ремонтні чи реставраційні роботи мають бути погоджені через міністерство.

«Але чиновники в столиці дуже неповороткі та пасивні. Процес ухвалення рішень у Києві займає багато часу. А пам'ятка національного значення продовжує руйнуватися, замість того, щоб бути окрасою міста та приваблювати туристів», – зазначає Андрій Білан.