Волинський майстер виготовив оберіг із яєчних шкаралуп на честь захисників "Азовсталі"

UA: Cуспільне мовлення

Волинський митець Анатолій Бойко з Володимира представив роботу з яєчних шкаралуп, котру присвятив захисникам "Азовсталі" – бійцям полку "Азов", які нині боронять місто Маріуполь. Про це розповів майстер у телефонному коментарі Суспільному.

Роботу волинянин виконав у традиційній техніці, а саме "обробка металом по яєчній шкаралупі". Основа композиції – це дві різьблених шкаралупи з гусячих яєць різного розміру.

Зі слів Анатолія Бойка, на верхній шкаралупі викарбуваний символ "Ідея Нації", котрий використовують бійці полку "Азов". Нижня шкаралупа розрізана на дві частини: на лівій півсфері викарбувана латинська літера N, що означає назву якогось предмета чи об'єкта, на правій – рунічний символ миру та захисту.

"Коли роблю яйця-обереги, то і читаю молитву, і прошу захисту. Думаю про тих хлопців, бо в минулому я теж воював і знаю що це таке. Такий стан душі зараз, що хотілося зробити цей оберіг на честь наших бійців", – говорить майстер.

Зверху та внизу, говорить володимирчанин, розташовані фігури ангелів як оберіг. Усю композицію митець розмістив на ювелірній смолі з бурштиновою крихтою. Анатолій Бойко зазначив, що цю роботу змайстрував не для продажу.

"Рано чи пізно війна закінчиться, і якщо буде нагода, постараюся вручити чи командиру "Азову" чи волонтерами вдасться передати для музею полку", – додав майстер.

Що відомо Востаннє заслужений майстер народної творчості України Анатолій Бойко наприкінці квітня 2022-го представив виготовлену ексклюзивну роботу з семи яєчних шкаралуп, розташованих одна в одній. Торік восени володимирчанин Анатолій Бойко представив роботу з п'яти різьблених яєчних шкаралуп різного розміру, розташованих одне в одному. Над виробом майстер працював майже пів року.

Термінові новини читайте в Telegram Суспільного Волині.