Через невиплату зарплат медпрацівникам: у Соснівській лікарні відновного типу почали внутрішнє розслідування

У редакцію Galnet звернулася голова незалежної профспілки Соснівської лікарні відновного лікування №3 Ольга Іванчина. Жінка переживає, що їхній медзаклад можуть закрити. Нагадаємо, в лютому цього року 26 працівниць лікарні оголосили голодування, адже через карантин лікарня не працювала повноцінно, а працівники не отримували зарплатню. Того ж місяця медзаклад відновив роботу, але днями, через чотири місяці після відновлення роботи, адміністрація лікарні повідомила про відсутність фінансування і ймовірність виникнення зарплатних боргів.

Зараз у лікарні немає теплої води, пацієнтів нема чим харчувати, фінансування також відсутнє. До сьогодні НСЗУ договір з нами не підписали, як пояснюють в адміністрації лікарні, кошти є тільки на аванс працівникам за червень, який ми отримаємо у липні. Від лютого зарплату ми отримували вчасно, але нас попередили про те, що далі фінансування не буде. Сказали, щоб ми зверталися до своїх власників, тобто до обласної ради, – пояснює Galnet Ольга Іванчина.

Вона також зазначила, що у квітні у лікарні з візитом була голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Ірина Гримак тоді пообіцяла, що нашу лікарню не будуть закривати. Спочатку хотіли її внести її перелік «ковідних», але потім передумали. Подякували нашому директору за роботу, сказали, щоб він написав заяву на розрахунок, але до сьогодні директор працює, жодних питань не вирішує. Нам ніхто нічого не пояснює, якщо хочуть закрити медзаклад, то нехай про це скажуть, щоб люди могли планувати своє майбутнє.

Директора таки звільнили. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

За підсумками візиту в обласну лікарню відновлювального лікування дійшли спільної згоди з її керівником – Богдан Баранюк написав заяву на звільнення. Від імені Львівської обласної ради подякувала йому за багаторічну працю. Але потрібно рухатись далі, – написала Гримак.

Як повідомив у коментарі Galnet заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, Богдан Баранюк звільнився, а чому виконувач обов’язків до сьогодні не підписав пакети з НЗСУ – це запитання до керівника управління майном ОДА.

Соснівську ілкарню ми раніше хотіли реорганізувати, але вони не далися. НСЗУ фінансує медичні заклади за контрактами: по тарифікації, по тих медичних послугах, які надають медичні установи. Якщо медична установа не надає медичних послуг, тоді цю установу ліквідовують. Якщо туди не ходять пацієнти лікуватись, то нащо така лікарня?! Є управління майном обласної ради, яке призначало в.о медзакладу, хай вони прокоментують, чому керівник Соснівської лікарні так себе поводить, – прокоментував Galnet Собко.

Galnet звернувся по коментар до в. о. начальника управління майном Львівської обласної ради Тараса Зозулі. Він зазначив, що зараз у лікарні триває низка внутрішніх перевірок, а також запевнив, що медзаклад не закриють.

Ми не говоримо про ліквідацію цього медзакладу, ми можемо говорити лише про господарчу оптимізацію. Стосовно виплат, то НСЗУ виділила кошти для працівників цієї лікарні, але частину з них використали для виплати зарплат, коли медики не лікували людей. Зараз цей заклад має труднощі у підписанні нових пакетів від НСЗУ. Зараз ми ведемо переговори з НСЗУ , яким чином у 2021 році можна підписати ці пакети на реабілітацію і не тільки. Тобто, медзаклад буде функціонувати. Щодо керівника, то сьогодні ми проводимо низку внутрішніх перевірок, бо звільнити директора можна, але  потрібно з’ясувати, чому до такого стану доведена господарка, чому працівникам не виплачували зарплату, лише після цього розслідування можна звільнити директора і призначити нового керівника, – пояснив Galnet Тарас Зозуля.

Загалом, аби не виникало таких проблем, як у Соснівській лікарні, потрібно підготувати медичний заклад згідно з вимогами НСЗУ, щоб служба підписала договори з лікарнею. Усе залежить від керівника лікарні, каже у коментарі Galnet заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівщини Ірина Шурп’як.

Якщо говорити про медичні заклади вторинного типу, то кожен з таких закладів має тип послуг, які надає. Якщо говорити про Соснівську лікарню, то цей заклад міг би претендувати на пакет послуг з реаблітіації і не тільки.  Щоб отримати пакет від НСЗУ, потрібно медичний заклад підготувати:  спершу у закладі перевіряють, чи є можливість надавати допомогу за томим пакетом, на який він претендує, потім – документальний етап, коли заклад подає документи на фінансування від НСЗУ, і сам момент співпраці з НСЗУ, коли НЗСУ вирішує, чи цей медзаклад відповідає вимогам, тоді служба укладають або не укладають договір з лікарнею.

Ірина Шурп’як також зазначила, що через нове районування, яке почало діяти цьогоріч, до 1 липня деякі медзаклади на Львівщині можуть отримати нових власників.

Складність у такому переході полягає у тому, що заклад з вторинки стає сімейною амбулаторією, тоді він має переписати декларації з великою кількістю населення. Інші мають проблеми з виконнням умов договору. Якщо говорити про лікарню у Соснівці, то все залежить від керівника мадзакладу, від того наскільки керівник підготував заклад до вимог НСЗУ, – пояснює Galnet Ірина Шурп’як.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.