Пам'яті Остапа Лозинського: У Львові представлять альбом "Нова ікона. Віра і форма"

День

6 січня «День» розповідав про смерть 36-річного художника-іконописця, куратора і співкуратора багатьох мистецьких проєктів Остапа Лозинського (публікація – тут)

Ця сумна і практично для всіх шокуюча новина спричинила неабиякий резонанс – Остапа дуже любили! Попрощатися з ним прийшли сотні людей, які були і в капличці Українського католицького університету, і на Личаківському цвинтарі.

Про Остапа Лозинського говорили як про людину, яка зналася на малярстві, музейній справі, традиціях, звичаях, історії, культурі. Дякували за те, що був, горів, грів, світив. Називали втрату непосильною, яку неможливо сприйняти (відгуки на смерть Остапа Лозинського можна прочитати тут – https://www.facebook.com/artmanol).

Сьогодні один із друзів Остапа Лозинського – завідувач виставково-експозиційного та науково-освітнього відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Роман Зілінко розмістив у соціальних мережах інформацію про те, що в пам'ять про Остапа в дев’ятий день його відходу відбудеться презентація книжки, над якою Остап працював в останні місяці.

«Остап уже десять років тісно співпрацював з організаторами міжнародних іконописних пленерів в Новиці і виконував великий обсяг роботи, пов’язаний з організацією самих пленерів, куруванням та експонуванням виставок, контактами і запрошенням художників. Також був у прямому сенсі душею новицького товариства, – зазначено у дописі Романа Зілінка. – Але з особливою увагою ставився до макетування та упорядкування щорічних каталогів та альбомів ікон створених в Новиці. Цього року готували другий том альбому кращих ікон, створених на новицьких пленерах у попередні роки, і Остап над ним ретельно працював до кінця листопада, фактично, місяць до своєї такої несправедливої ранньої смерті. Ми планували презентацію на час, коли він вилікується… Але сталося так, що Остап організував презентацію на свій лад, і ми присвячуємо її йому, в його дев’ятий день. Будемо говорити про книжку, про ікони, про Остапа».

Говоритимуть про Остапа друзі зі Львова Маруся Цимбаліста, Роксоляна Косів та Роман Зілінко й організатори новицького пленеру та співупорядники видання Матеуш Сора і Катажина Якубовська-Кравчик з Варшави.

Співатимуть та колядуватимуть для Остапа Уляна Горбачевська та її колядники, а також учасники проєкту «Пиріг і Батіг» , які презентують фрагмент проєкту, присвяченого Антоничу (і Остапові)…
Презентація альбому "Нова ікона. Віра і форма» відбудеться у п’ятницю, 14 січня, о 17.00 в мистецькому об’єднанні «Дзиґа».

Додатково:

НОВА ІКОНА. ВІРА І ФОРМА / за ред. К. Якубовська-Кравчик, О. Лозинський, М. Сора. Варшава: Oficyna Wydawnicza Mówią Wieki, 2021. 152 с. ISBN978-83-861566-4-1.
Книга «НОВА ІКОНА. ВІРА І ФОРМА» за редакцією Катажини Якубовської-Кравчик, Остапа Лозинського та Матеуша Сори присвячена сучасному сакральному мистецтву та іконопису. Вона містить як критичне дослідження, так і альбомну частину з репродукціями найцікавіших мистецьких реалізацій, які художники презентували на міжнародних іконописних пленерах в Новиці. Серед митців, чиї роботи представлені та проаналізовані у томі, проф. Роман Василик, проф. Станіслав Бялогловіч, проф. Вальдемар Кучма, Кость Маркович, Остап Лозинський, Роман Зілінко, Андрій Винничок, Оксана Романів-Тріска, Ґрета Лєсько, Борис Фьодоровіч, Данило Мовчан, Святослав Владика та інші.

До праці над виданням також долучилися проф. Мирослава Рохецка, Ірина Язикова та о. д-р Михайло Димид.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.