Е-квиток: як користуватись системою та де отримати картку?

Вголос

З учорашнього дня у Львові запрацювали валідатори для електронної оплати проїзду. Оскільки повноцінно система функціонуватиме лише з середини 2022 року, то зараз для користування вона доступна винятково пільговим категоріям. Як раніше ми повідомляли, на першому етапі тестування штрафувати мешканців не будуть. Наразі всі пільговики мають право користуватись як відповідними посвідченнями, так і транспортними картками. Втім, починаючи з другого етапу, на який чиновники планують перейти приблизно через два місяці, можливості їздити за посвідченням вже не буде. Відтак пільговики, які не матимуть транспортної картки, змушені будуть платити повну вартість квитка, зокрема й студенти.

Персоналізована картка «Леокарт»

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

Однак із запуском е-квитка виникли й перші проблеми. Львів'яни скаржаться на те, що електронна система запрацювала, але вони не мають можливості нею користуватись, адже ще не отримали своїх транспортних карток. Також багато мешканців заявляють, що очікують на картку вже півтора року.

Втім, як говорить директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, це не є проблемою. Адже наразі пільговики можуть також їздити за відповідними посвідченнями. Відтак протягом першого, тестового, етапу видадуть всі картки і аж після цього відбудеться перехід на другий етап. За його словами, зараз працівники «Львівавтодору» мають можливість видавати до 5 тис. карток на день. Загалом у Львівській МТГ є близько 200 тис. пільговиків. Станом на 11 січня близько 50 тис. карток вже видрукувано, а 10 тис. мешканців вже отримали свої картки.

«Для того, аби роздавати картки, ми розгорнули цілу мережу. В нас є 26 пунктів, де ми приймаємо заяви від пільгових категорій. Є 19 точок у шести локаціях, де ми приймаємо і одразу можемо видавати картку в районі 10-20 хвилин. Також є 17 пунктів, де ми видаємо картки, оформлені в попередній період», – каже Микола Власюк.

Пільговиків, які ще не подали документи для отримання персоналізованих транспортних карток «ЛеоКарт», закликають зробити це якнайшвидше.

Як користуватись е-квитком?

У всьому громадському транспорті Львова протягом минулого року встановили валідатори, скориставшись якими мешканець зможе оплатити проїзд. Для того, аби завалідуватись людині, яка має транспортну картку, потрібно просто прикласти картку до екрана та почекати, поки загориться зелене світло. Якщо під час притуляння картки загорілося червоне світло, то є проблема з карткою або самою системою. У такому випадку потрібно звернутись до водія або повідомити про проблему в ЛКП «Львівавтодор».

Фото: ЛМР

Під час перевірки контролер матиме спеціальне обладнання, яким зможе заблокувати одразу всі валідатори. Якщо у вас завалідована картка, то проблем не буде, але якщо не сплатили штраф 200 грн. Також контролер, перевіривши вашу картку, матиме інформацію про всі валідації протягом дня. На першому етапі ці контролери будуть «чорними добродіями» та проводитимуть винятково просвітницьку роботу з пасажирами.

Де можна подати документи для отримання пільгової картки? Де можна отримати картку після попередньої подачі документів? Де можна отримати картку у форматі «прийшов-подав-отримав»?

Нагадаємо, чимало львів'ян похилого віку, які належать до пільгових категорій, скаржились, що по картки їм треба їхати через усе місто з кількома пересадками. Причиною такої проблеми стала видача транспортних карток не за принципом географічного розташування пільговиків, а за алфавітним. Проте вже вчора на брифінгу для преси директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк заявив, що через значну кількість скарг міська влада буде змінювати принцип видачі транспортних карток пільговикам. Відтак тепер видачу карток будуть здійснювати не тільки за алфавітом, а й за місцем проживання.

Також раніше ми писалипро те, що зміниться для львів'ян із впровадженням е-квитка.

ІА "Вголос": НОВИНИ