Сніжна заметіль, грім і блискавиця. Львів накрило незвичною негодою

NTA

Близько 20:00 у Львові розпочалася потужна завірюха у супроводі рідкісних для зими грому і блискавки. В окремих районах міста йде потужний снігопад, який розпочався із льодяної крупи.
“Львів центр: снігопад , грім з блискавкою, температура +1. Не пам’ятаю такого …”, – написав у фейсбуці керівник спільноти “Варта-1” Ігор Зінкевич.

Також сильний снігопад у Франківському районі міста. Після гучного грому у дворах на автівках спрацювали сигналізації.
“Бабця колись казала, що зле, як грім на голі дерева (доки не зазеленіли). А грім і блискава посеред зими, то як?”, – пише ще одна користувачка у фейсбуці.
До слова, за народними прикметами, грім серед зими не віщував нічого хорошого. Наші предки помітили, що грім і блискавка взимку — до сильних вітрів упродовж року.
А ще зі снігова гроза ставала предметом для забобонів: погані новини глобального масштабу, які перевернуть долі багатьох. Також казали, що зимовий грім — до голодного року. Щоб віднайти в цьому бодай якийсь позитив, вигадали обряд: почувши грім узимку, треба вмити обличчя водою зі срібного ковша або миски, щоб стати сильним і красивим.
Зазначимо, що сьогодні з обіду львівська погода не тішить мешканців міста: через сильні пориви вже впало кілька дерев, пошкодило електроопори. Львівський регіональний центр з гідрометеорології попередив, що сильні пориви 25 – 27 м/с вітру триватимуть до кінця доби. А, завтра, 15 січня, очікуються пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с. На дорогах ожеледиця.