В Одесі знизилася захворюваність на COVID-19, грип та ГРВІ

Одесский горсовет

За інформацією ГУ "Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України", захворюваність на ГРВІ та грип в Одесі минулого тижня знизилася на 12,6%, порівняно з попереднім тижнем.
Всього за тиждень на ГРВІ та грип захворіли 2395 одеситів, з яких 69,5% склали діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ та грип знаходиться значно нижче за епідемічний поріг - у 2,4 рази.
Згідно з вірусологічним моніторингом, минулого тижня спостерігалася циркуляція вірусу грипу А.
З початку епідемії COVID-19 і дотепер зареєстровано 111973 випадки COVID-19 у мешканців Одеси, серед яких 4350 дітей. Із загальної кількості хворих 104103 особи вже одужали, продовжують лікування 4848 пацієнтів.
За минулий тиждень рівень захворюваності на COVID-19 в Одесі знизився в 1,8 раза, порівняно з попереднім тижнем. Зниження захворюваності зареєстровано здебільшого за рахунок дорослого населення. Кількість госпіталізованих пацієнтів практично відповідає рівню попереднього тижня.
Минулого тижня в Одесі зареєстровано перший лабораторно підтверджений випадок COVID-19, спричинений штамом Омікрон.
Пацієнт прибув до Одеси з Канади наприкінці грудня 2021 року. При перетині кордону з Україною чоловік мав негативний ПЛР-тест, надалі з'явилися симптоми гострого респіраторного захворювання.
Захворювання проходить у легкій формі, пацієнт перебуває на амбулаторному лікуванні вдома під наглядом сімейного лікаря.
Захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі минулого тижня склала 61 випадок, з яких 80,3% - діти.
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалися поодинокими випадками. Випадки дифтерії, кору, краснухи, епідемічного паротиту не зареєстровані.
Для проведення моніторингу питної води в Одесі досліджено по дев'ять проб на санітарно-мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормативним вимогам.
***

Найкращим захистом від COVID-19 та його важких форм є вакцинація. В Одесі можна безкоштовно пройти курс вакцинації від COVID-19 двома дозами, а також отримати бустерну дозу вакцини щодня в центрах масової вакцинації, а також у робочі дні в стаціонарних кабінетах щеплень всіх ЦПМСД.
На сьогодні в Одесі зроблено понад 936 000 щеплень від COVID-19, серед усіх вакцинованих не зареєстровано жодного випадку важких поствакцинальних реакцій та ускладнень.