У створених росією “фільтраційних таборах” знаходяться кілька тисяч українців – США

Прямий

У створених росією на окупованих територіях України “фільтраційних таборах” знаходяться кілька тисяч українців.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

“За оцінкою Сполучених Штатів, російські війська перемістили щонайменше кілька тисяч українців для обробки в “фільтраційні табори” та евакуювали ще щонайменше десятки тисяч у росію чи на контрольовану росією територію, іноді не повідомляючи евакуйованим їх кінцевий пункт призначення. Лише з Маріуполя, за нашими оцінками, російські сили примусово переселили тисячі мирних жителів на територію росії”, – заявив він.

Посилаючись на свідчення очевидців, Карпентер вказав на те, що у цих “фільтраційних таборах” проводять жорстокі допити українців з метою встановлення осіб, які можуть бути пов’язані з українським урядом та військовими або ж просто мають “проукраїнські” погляди.

“За численними свідченнями очевидців, “фільтрація” тягне за собою побиття та катування осіб, щоб виявити, чи мають вони хоча б найменшу лояльність українській державі. Згідно з цими повідомленнями, тих, кого запідозрено у такій лояльності, переводять до так званої “донецької народної республіки”, де на них чекає темна доля”, – заявив очільник американської місії в ОБСЄ.

Він навів кілька свідчень людей, які пройшли через ці “фільтраційні табори” і розповіли про можливі катування та вбивства.

“Розповіді про цю жорстокість і примусове переміщення відбуваються саме зараз, коли ми говоримо, і ці дії є воєнними злочинами”, – заявив Карпентер.

Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину,як вимушений крок в умовах війни.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.