Війна РФ проти України - результат безвідповідального самовдоволення міжнародної спільноти протягом останніх 30 років, - Кислиця

Еспресо

Про це він заявив в інтерв‘ю японському медіа "The Asahi Shimbun".

"Після стількох жахливих злочинів, які Росія вчинила протягом останніх 30 років, дивно, що все ще є люди, які такі наївні або хочуть бути наївними, або прикидатися наївними, які б сказали: "Ні, Росія не може вчинити такий злочин". Для мене це (початок війни, - ред.) навіть не було шоком", - дипломат.

Кислиця вважає, що минулі дії Росії в Молдові, Грузії та Сирії повинні були викликати тривогу в міжнародному співтоваристві. Проте ніхто не відреагував, давши Росії зелене світло діяти аналогічно в Україні.

За словами Кислиці, ООН неідеальна і зсередини. Причини її створення полягали в тому, щоб захистити в майбутньому роль і повноваження головних світових держав, згадуючи право вето.

"Я не впевнений, що постійні члени, попри всю трагедію і катастрофу і все, попри найбезпрецедентніше порушення Статуту … готові сказати, що вони готові реформувати Радбез", - сказав Кислиця.

Український дипломат наголосив, що для нього найважливіше питання відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людства, скоєні РФ на території України.

"Однією з багатьох причин, чому ці злочини були скоєні в Україні, є те, що люди, відповідальні за злочини в Сирії та інших місцях, не були притягнуті до відповідальності", - підкреслив Кислиця.

Нагадаємо, Президент Європейської Ради Шарль Мішель вважає, що вторгнення Росії в Україну і нещодавні випробування КНДР балістичних ракет загрожують глобальній безпеці. За його словами, ядерний меморіал Хіросіма є "суворим нагадуванням про невідкладність" посилення міжнародних правил щодо ядерного роззброєння та контролю над озброєнням.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb