Японський сад та екопарки. Які ініціативи перемогли на Полтавщині (ПЕРЕЛІК)

Голосування за проєкти тривало з 21 травня до 3 червня. Цьогоріч У подані проєкти отримали майже 49 тис. голосів, що на 20 тис. більше, ніж торік. В середньому один проєкт отримав 441 голос підтримки. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавської обласної ради 7 червня.

Проєкти-переможці сільських рад:

«Японський сад» в Рунівщині, Новоселівська громада;релакс-парк Mariivka, Новоселівська громада;«Модерний кабінет біології та екології» – створення наочно – дидактичного простору для вчителя та учнів Соколовобалківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів, Нехворощанська громада;«Екоторбина - чистого довкілля частина», Нехворощанська громада;модернізація паркової зони в с. Божківське, Новоселівська громада;«Чиста громада - теплі будівлі», Лютенська громада Лютенська сільська рада;«Вчимося сортувати разом», Лютенська громада Лютенська сільська рада.

Проєкти-переможці селищних рад:

«Чисте довкілля – чисте сумління». Котелевська громада;«Довкілля рятуємо вторсировину пресуємо», Котелевська громада;роздільне збирання побутових відходів в Опішнянській громаді;придбання сміттєвих баків для налагодження системи поводження з ТПВ в Опішнянській громаді;боротьба з чужорідними рослинами (амброзією і борщівником) та розчищення території Опішнянської громади від завалів внаслідок буреломів;громада без сміття: удосконалення системи роздільного збору ТПВ в Чорнухинській громаді;створення просвітницького простору «Друге життя для відходів», Чорнухинська громада.

Проєкти-переможці міських рад:

оптимізація шкільного подвір’я та упорядкування території Карлівської школи №1, м. Карлівка;екоклас на шкільному подвір’ї, Пирятинська громада;зелений клас для екологічної освіти учнів Лубенської спеціалізованої школи №6;«Зелена зона школи – запорука здоров’я дітей», Решетилівська громада;зелений клас на території Попівського НВК №1 Карлівської громади;«Green office space – мотивуючий простір для ліцеїстів та мешканців громади», Пирятинська громада;«Твори весняний легіт екогаю», Глобинська громада;«Зелений клас» опорного закладу «Вовчицький ліцей імені В. Ф. Мицика Лубенської міської ради»;кабінет біології та екології в Пустовійтівській школі, Глобинська громада;«Поборемо стихійні звалища», Лохвицька громада;«Екосистему ставка захисти», Глобинська громада;екопарк «Ботанік», Лохвицька громада;«Безпілотні апарати на варті екологічної безпеки», Лохвицька громада;алея пам’яті «Вічне джерело натхнення Д.О. Луценка», Пирятинська громада ;екопарк «Лісова казка», Лохвицька громада;павловнієва алея біля стадіону в центрі селища Покровське, Решетилівська громада;«Сучасний кабінет – лабораторія екології та біології у Миргородській школі №1 імені Панаса Мирного», Миргородська громада;екологічна стежка в Лучанському парку, Лохвицька громада;відродження існуючого ставка в селі Погарщина, Лохвицька громада;впровадження сучасних інформаційних технологій для формування екологічної свідомості в громаді м. Кременчука;центральний ставок в с.Токарі – естетична окраса села. Лохвицька громада;чисте село – окраса нашого краю, Зіньківська громада;клас просто неба «Екомістечко», Хорольська громада;«Корисно і естетично»  – придбання подрібнювача гілок в Тарасівський старостинський округ, Зіньківська громада;«Облаштування зеленої зони біля озера на перетині с. Мала Кохнівка та 3 занасипу Кременчуцької міської територіальної громади»;встановлення контейнерів для роздільного збору сміття в 16 навчальних закладах освіти Карлівської громади;«Сміттєвий бак – шлях до розв’язання проблеми накопичення сміття», Гадяцька громада.

Раніше ЗМІСТ писав, що усього подали 121 проєкт із 45 територіальних громад області.