У Полтаві планують закласти кошти на проєкт індустріального парку, щоб залучити державні гроші у 2022 році

Про це розповіла керівниця Інституту розвитку міста у Полтаві Тетяна Татаріна 15 вересня.

На запит від обласної влади, щодо участі в конкурсі для будівництва індустріального парку, Полтавська громада відповіла, що працює у цьому напрямку. Цьогоріч заявку не подали через відсутність проєктної документації (це обов’язкова умова для відбору). Розробити документи не змогли, бо на 2021 бюджетний рік на це не заклали коштів.

«У нас є земельна ділянка, яка згідно з генеральним планом відведена під появу такого індустріального парку. Це затуринський промвузол. Ми готуємо пакет документів для аналізу, що ця ділянка підходить точно. Роботи з оголошення тендеру не почали, бо треба кошти закласти у бюджеті. Це зроблять наступного року. У 2022 році це передбачать і до червня, коли подаватимуть заявки, ми будемо готові».

Напередодні представники з Полтави ділилися своїми напрацюваннями та переймали досвід Вінниці щодо створення індустріальних парків. «Моя Вінниця» повідомляє, що перший індустріальний парк у Вінниці створили та зареєстрували у 2016 році, наразі їх 3. Щоб потенційні інвестори обирали для розвитку свого виробництва Вінницю, місто працює над облаштуванням індустріальних парків необхідною інженерно-транспортною інфраструктурою тощо.

Потенційну можливість створити на своїй території індустріальний парк розглядали Решетилівська, Полтавська, Пирятинська, Горішньоплавнівська, Білоцерківська, Терешківська та Зіньківська громади.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов говорив, що з наступного року приблизно 50% коштів ДФРР планують спрямувати на інвестиційні ініціативи громад.

Створення індустріальних парків сприяє розвиткові економіки: впливає на появу нових робочих місць, дозволяє підтримати місцевих виробників, малий та середній бізнес.

Раніше аналітики у Полтаві презентували проєкт створення індустріального парку біля заводу ГРЛ. Однак полтавська влада запропонувала на цій землі розмістити нове кладовище.