Спільник колишнього радника ексголови Полтавської ОДА оскаржує його вирок

Зміст

20 грудня 2021 року Полтавський апеляційний суд скасував вирок Октябрського районного суду Полтави, який винесли на підставві угоид Ратнера зі слідством. Також суд призначив новий розгляд угоди про визнання винуватості уже в іншому складі суду.

Вадим Удовиченко бажання оскаржити вирок мотивує тим, що у вступній частині вироку Ратнеру згадуються прізвища інших обвинувачених. Тобто його та ексоперуповноваженого Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Вадима Самчука.

До речі, Самчук намагався поновитися на посаді й отримати виплати за вимушений прогул через затримання, але Полтавський окружний адміністративний суд відмовив йому.

Також Удовиченко каже про невідповідність угоди, яку уклав Максим Ратнер, до законодавства з огляду на відсутність відомостей щодо розміру шкоди, порядку її відшкодування, а також витрат на залучення експерта.

Сам Максим Ратнер просив апеляційний суд не скасовувати вирок й вважає його законним та обґрунтованим. Та все ж суд побачив порушення у тому, що угоду уклали не виклавши її в окремому провадженні, тому скасував вирок.

Нагадаємо, Максим Ратнер зізнався у змовному шахрайстві. Після цього звернувся до суду, щоб повернути 10 тис. грн та 400 доларів, які були доказами у справі й вилучили у нього під час обшуків.

Також Державна судова адміністрація у Києві поверне 526 тис. 250 грн застави, які вносили за Ратнера.

https://www.youtube.com/watch?v=RfZ34BnbN0s

10 тис. грн та 400 доларів вилучили, коли проводили особистий обшук Максима Ратнера. Його затримали у 2020 році на площі перед Полтавською ОДА з Вадимом Удовиченком та Вадимом Самчуком після того, як вони отримали 40 тис. доларів хабаря. Суд скасував арешт на ці гроші та повернув їх власнику.

Що сталося у 2020 році

30 липня на площі біля Полтавської облдержадміністрації затримали трьох чоловіків після того, як вони отримали 40 тис. доларів хабаря. Загалом затримані хотіли отримати 80 тис. доларів.

За ці гроші вони обіцяли вплинути на слідчих, щоб активізувати розслідування справи. Провадження стосується слідчого Нацполіції, який здійснює розслідування щодо заявника. Під час перемовин затримані повідомляли, що частину із зазначеної суми нібито передадуть керівництву Державного бюро розслідувань для впливу на них.

Чоловіків затримали слідчі ДБР спільно з Управлінням внутрішнього контролю ДБР та Управлінням забезпечення особистої безпеки.